Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.642
1.27%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Süleyman Soylu: Artık canımıza tak etti

  Süleyman Soylu, yerel seçimlerin ardından Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) yapılan itirazlarda AK Parti'nin haksızlığa uğratıldığını belirterek, "O kadar şüpheli kararlarla karşı karşıyayız ki canımıza tak etti" dedi.
  • 05.04.2014 - 19:28
  Süleyman Soylu: Artık canımıza tak etti

  Süleyman Soylu: Artık canımıza tak etti #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti'nin, seçim sonrası itirazlarda hakkının yenmesi konusunda her türlü hukuksuzlukla karşı karşıya olduğunu söyledi.

  "KURMA KUMAR MASASI GİBİ.."

  "Anlaşılıyor ki birileri milletten verdikleri 45,5 puanın öcünü almaya çalışıyor. Bir siyasi partinin 1946 seçimleri hariç bu kadar haksızlığa uğradığı görülmemiştir" ifadesini kullanan Soylu, "Adana'da kurma kumar masası gibi kurma bir seçim düzeni oluşturulmuştur. Kimse sesini çıkarmıyor" diye konuştu.

  Süleyman Soylu: Artık canımıza tak etti #2

  YSK ENGELLER ÇIKARMAYA ÇALIŞIYOR

  Soylu, "Ağrı'da haklı itirazlarımızla oylar ancak bir kere sayılırken, YSK bunun sayılmaması için engeller çıkarmaya çalışıyor. Gazetelerde bir kumpanyayla birlikte 15, 16 defa sayıldığı yalanı bir yerden bir yere yayılıyor" değerlendirmesinde bulundu.

  "CHP'YE VAR BİZE YOK"

  Seçim sonuçlarına itirazların farklı şekilde değerlendirildiğini söyleyen Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

  "Yalova'da CHP seçimi kazanana kadar sandıklar açılıyor ancak aynı şekilde bizim haklı itirazımız olunca, baskı neticesinde sandıklar açılmıyor. Muğla'da Köyceğiz'i 27 oyla kazanıyoruz, Dalaman'ı 6 oyla kaybediyoruz. İtiraz üzerine İlçe Seçim Kurulu 27 oy farkın bulunduğu Köyceğiz sandıklarını açıyor ancak 6 oy farkın bulunduğu Dalaman'da aynı itirazımızı reddediyor. CHP itiraz edince açılıyor ama biz itiraz edince ve daha haklı durumda olunca açılmıyor.

  YSK'DA 3 PARALEL VAR

  Buradan çıkaracağımız sonuç şu, YSK'da üç paralel üye var. Fitneyi yukarıdan aşağıya sarkıtıyorlar. CHP'yi ve temsilcilerini örgütleyip baskı yaptırıyorlar, aynı zamanda CHP ile ittifak yaparak, itiraz edilen yerleri AK Parti'nin karşıtlarına vermek için organizasyon kuruyorlar. Bunu görmemek için dünyada her şeyden bihaber olmak lazım."

  Soylu, "Adana, Ağrı, Yalova, Köyceğiz, Dalaman'da ciddi şekilde paraleller ile CHP'nin ilişkileri söz konusudur" değerlendirmesinde bulundu.

  CANIMIZA TAK ETTİ

  AK Parti olarak bu konuda, YSK'dan bugüne kadar seçimlerde ortaya konulan, hukuka uygun tavrın tekrarlamasını beklediklerini dile getiren Soylu, "Ancak o kadar şüpheli kararlarla karşı karşıyayız ki canımıza tak etti. Hukukçularımız, teşkilatımız, birçok yerde itirazlarını, YSK'ya taşıyabilecek derecedeki silsileyle devam ettiriyorlar" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir