Euro
15.2111
0.44%
Dolar
13.4196
0.32%
Altın
791.6940
0.22%
Borsa
1,997.79
-0.82%
Bitcoin
526.709
-6.92%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Süleyman Soylu Erdoğan'la görüşecek

  Süleyman Soylu Erdoğan'la görüşecek

  Ensonhaber Başbakan Erdoğan ve Süleyman Soylu'nun sürpriz buluşmasını açıklıyor..
  • 31.08.2012 - 16:27

  Süleyman Soylu Erdoğan la görüşecek #1

  ENSONHABER.com / ÖZEL HABER    Numan Kurtulmuş'un AK Parti'ye resmi daveti sonrası Demokrat Parti eski Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun AK Parti'ye ne zaman davet edileceği merak konusuydu. Ankara'nın en özel kalemi size sürpriz bir buluşmayı açıklıyor..

  KURTULMUŞ'TAN SONRA SOYLU DA AK PARTİ YOLUNDA

  Süleyman Soylu Erdoğan la görüşecek #2AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinin de talepleri doğrultusunda parti yönetiminin olur'unu alan Başbakan Tayyip Erdoğan, yarın İstanbul'da eski DP Genel Başkanı Süleyman Soylu ile görüşerek resmi davetini iletecek.

  ANKETTE İSMİ ÖN PLANA ÇIKTI

  Soylu, "evet" derse HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'la birlikte AK Parti saflarına katılacak. MKYK toplantısında Başbakan Erdoğan, Kurul üyelerine 1 yıllık çalışmalarından ötürü teşekkür etmiş, yeni oluşturulacak MKYK için görüş ve önerilerini almıştı. MKYK üyelerinin doldurdukları anket formunda Süleyman Soylu'nun ismi de ön plana çıkmıştı.

  RANDEVU YARIN

  Bu gelişme üzerine Başbakan Erdoğan, Soylu ile temasa geçti ve kendisine yarın için İstanbul'da randevu verdi.

  ÇELİK AÇIKLAMIŞTI

  AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Soylu'nun AK Parti'ye katılımı konusunda, "Demokrat Parti eski Genel Başkanı Sayın Süleyman Soylu Bey'in de partimize katılımı söz konusudur. Bu konuda MKYK üyelerimiz arasında bir fikir bütünlüğü vardır. Herkes aşağı yukarı bu olaya olumlu yaklaşmıştır" demişti.

  PAZARLIK SÖZ KONUSU DEĞİL

  Çelik, partiye katılımları olursa, Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu'nun hangi görevi alacakları konusunda ise "Bu konuda bir pazarlık söz konusu değil, taahhüt söz konusu değil, tamamen gönüllü bir bütünleşmeden söz ediyoruz" demişti.


  Görüş Bildir