Euro
11.1667
0.26%
Dolar
9.6217
0.39%
Altın
558.18
0.22%
Borsa
1.493
0%
Bitcoin
598.880
-0.35%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Tansu Çiller'den Süleyman Demirel'e baş sağlığı mesajı

  Eski Başbakan Tansu Çiller, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
  • İHA
  • 17.06.2015 - 12:35
  Tansu Çiller'den Süleyman Demirel'e baş sağlığı mesajı

  Tansu Çiller den Süleyman Demirel e baş sağlığı mesajı #1

  Eski Başbakan Tansu Çiller, bir dönem birlikte çalıştığı 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatıyla ilgili açıklama yaptı.

  "BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM"

  Demirel’in vefatından büyük üzüntü duyduğunu vurgulayan Çiller, "Ülkemiz siyasetinin önde gelen şahsiyetlerinden, 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in vefatından büyük üzüntü duydum. Millete hizmeti her şeyin üstünde tutmuş, ülkemize büyük eserler kazandırmış, siyasi tarihimizde iz bırakmış önemli bir siyaset duayenidir" ifadelerini kullandı.

  "ONDAN MİLLETE HİZMETİ ÖĞRENDİM"

  Tansu Çiller, Demirel ile birlikte uzun bir dönem çalıştıklarını da hatırlatarak "Millete hizmet yolunda kendisiyle uzun yıllar birlikte çalıştık, çok anılarımız oldu. Tanışıklığımız, siyaseten yasaklı olduğu dönemde, Tuzla’daki evine daveti ile başladı. Konuşmalarımızda demokrasi aşığı yanını, bu yöndeki heyecanını gördüm. Siyasete atılmam yönündeki çağrısına olumlu cevap vermemde demokrasiye olan bağlılığı en önemli etken olmuştur. Demirel, kendini millete adamıştı, ondan millete hizmeti öğrendim" dedi.

  Tansu Çiller den Süleyman Demirel e baş sağlığı mesajı #2

  "DEMOKRASİ YOLUNDA BİRLİKTE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK"

  Demirel ile demokrasi yolunda birlikte önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Çiler, şunları kaydetti:

  "Daha sonra, Doğru Yol Partisi’nin zor şartlarda kuruluşunun ardından, o zamanki parti genel merkezi binasının zemin katındaki, mahzen olarak da anılan toplantı odasında, demokrasi yolunda birlikte önemli çalışmalarımız oldu. Demokrasi ve Türkiye sevdasıyla mahzenden çıkıp, 6 kez gittiği makama 7. kez geldi ve son noktada demokrasi meşalesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı oldu. Milletimiz, dava arkadaşları ve sevenleri tarafından unutulmayacaktır. Allah’tan kendisine rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah taksiratını affetsin. Mekanı cennet olsun. Milletimizin başı sağ olsun."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir