Petrol
110.47
-0.28%
Euro
17.2959
1.53%
Dolar
16.0866
1.01%
Altın
962.11
1.40%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
476.653
-0.84%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  TBMM Başkanı Kahraman: Hüsrana uğrayacaklar

  TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul'da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili açıklamada bulundu.
  • Ajanslar
  • 19.03.2016 - 17:21
  TBMM Başkanı Kahraman: Hüsrana uğrayacaklar

  KAHRAMAN

  TBMM Başkanı Kahraman, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili yayımladığı mesajında "Terörizmi bir siyaset yöntemi ve aracı olarak benimseyenler, devletimizin ve milletimizin sağduyusu sabrı, basireti, azmi ve kararlılığı sayesinde Allah’ın izniyle hüsrana uğrayacaklardır" vurgusunda bulundu. Kahraman, şunları söyledi:

  "HÜSRANA UĞRAYACAKLAR"

  "Ülkemizi istikrarsızlığa sürüklemek, halkımızı korku, telaş ve panik duygularına sevketmek, yöneticilerimizi farklı gündemlerle meşgul etmek, güvenlik güçlerimizi başarısız göstererek milletimizin devletimize olan güvenini sarsmak isteyen fesat ve nifak odakları; emellerine nail olamayacaklarının hınç, öfke ve hırsı ile saldırılarda bulunmaktadırlar. Bu hain ve vahşi planın bir halkası olarak İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen menfur olay, bu teröristlerin insanî değerlerden, vicdan gibi hasletlerden mahrum bulunduğunu bir kez daha açıkça ortaya koymuştur.

  Terörizmi bir siyaset yöntemi ve aracı olarak benimseyenler, devletimizin ve milletimizin sağduyusu sabrı,basireti, azmi ve kararlılığı sayesinde Allah’ın izni ile hüsrana uğrayacaklardır. Milletimiz, böylesi saldırılarla halkımızı galeyana getirmek, vatandaşlarımızı devlet yetkililerine ve kamu görevlilerine karşı provake edip kışkırtmak, ülkemizi barış ve huzur beldesi olmaktan çıkartmak isteyenlerin gerçek kimliğini ve perde arkasındaki plan ve oyunlarını bilmekte ve görmektedir. Fitne ve fesat odakları ile onların iç ve dış uzantıları ve hempaları, uyguladıkları vahşetin halkımızın birlik ve beraberlik duygularının güçlenmesi, daha sıkı bir şekilde kenetlenmeleri, devletlerine olan güvenlerinin artması dışında bir sonuç vermeyeceğini anlamak zorunda kalacaklardır.

  "VATANDAŞLARIMIZA ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM"

  Geçmişinde bundan çok daha zor günler geçirmiş olan milletimizin bu zorlukları da kısa zamanda atlatacağı inancı ile menfur saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir