Euro
10.3956
-0.36%
Dolar
8.8582
-0.09%
Altın
499.32
0.05%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
387.037
2.10%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C
  TBMM Başkanvekili: Karma eğitim büyük yanlışlık

  TBMM Başkanvekili: Karma eğitim büyük yanlışlık

  Meclis Başkanvekili Sadık Yakut karma eğitimi yanlış bulduğunu dile getirdi.
  • 20.11.2013 - 16:48

  TBMM Başkanvekili: Karma eğitim büyük yanlışlık #1

  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNICEF'in işbirliğiyle düzenlenen 14'üncü Ulusal Çocuk Forumu, 81 ilden gelen birer kız ve birer erkek Çocuk Hakları Komitesi temsilcisinin katılımıyla TBMM Tören Salonu'nda yapıldı. Törende konuşan Meclis Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, şunları söyledi:

  TBMM Başkanvekili: Karma eğitim büyük yanlışlık

  'KIZLI ERKEKLİ EĞİTİM HATA'

  Eğitimle ilgili kız ve erkek çocuklarının ayrı ayrı okullarda okutulması adına Türkiye'de maalesef geçmişten bu tarafa yapılan bir yanlışlık, batıcılık adına çocukların aynı okullarda okutulması.

  Fakat Türkiye'de batıdan gelip okul açanlara baktığınız zaman örnek olarak Galatasaray Erkek Lisesi, İtalyan Kız Lisesi, Alman Kız Lisesi diye kendileri kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı özellikle Türkiye'de okullar açıp eğitim yaptırırken, maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını da büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum.

  'BU YANLIŞLIK DÜZELTİLECEK'

  İnşallah bu yanlışlık önümüzdeki dönem içinde düzeltilecek. Milletlerin en büyük zenginliği ve gücü yetiştirmekte oldukları nesillerdir. Ülkeler çocuklarını iyi yetiştirirlerse, devleti yönetenler çocukları her türlü olumsuzluktan korumayı başarabilirlerse, dünya sağlam temeller üzerine oturtulmuş demektir.'

  'PARTİMİN GÖRÜŞÜ DEĞİL'

  Sadık Yakut karma eğitimle ilgili sözlerinin özellikle sosyal medyada tartışma yaratmasının ardından akşam saatlerinde yaptığı açıklama ise, "Bu benim, eğitimde alternatif olarak söylediğim sözler. Partimin görüşü değil" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir