Petrol
95.86
-0.76%
Euro
18.1803
-0.44%
Dolar
18.1007
0.12%
Altın
1.016
-0.45%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
391.377
-8.47%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Tenzile Erdoğan'ın cenazesinde ilginç çelenk

  Tenzile Erdoğan'ın cenazesinde ilginç çelenk

  Başkakan Erdoğan cenaze törenine çelenk istememişti. Oysa sabah cami avlusunda ilginç çelenk dikkat çekti.
  • 08.10.2011 - 12:26

  Tenzile Erdoğan ın cenazesinde ilginç çelenk #1

  Tenzile Erdoğan'ın son yolculuğuna uğurlanacağı Fatih Camii'ne sabah erken saatlerden itibaren çok sayıda çelenk gönderildi. Oysa Başbakanlık çelenk gönderilmemesini istemişti. Polis cami avlusuna almadığı çelenkleri girişte birikitiriyor. Gönderilen çelenkler arasında üzerinde Ergenekon soruşturmasının aranan şüphelilerinden "Bedrettin Dalan"ın adının yazdığı bir çelenk de var.

  Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın Fatih Camisi'ndeki cenaze törenine çok sayıda çelenk gönderildi. Başbakanlıktan cenazeye çelenk gönderilmemesi istendiği halde çok sayıda ünlü isim Fatih Camisi'ne çelenk gönderdi. Çelenkler polis tarafından içeri alınmadı. Kapı önünde biriktilen çelenkler arasında biri dikkat çekti. Çelengin üzerinde Ergenekon soruşturmasının aranan şüphelilerinden "Bedrettin Dalan" ın adı yazıyor. Diğer çelenkler de KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, sanatçılar Mahsun Kırmızıgül ve Ferdi Tayfur ile Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Trabzonsopr Kulübü Başkanı Sadri Şener ve Teknik Direktörü Şenol Güneş adına gönderildi.

  CAMİ AVLUSU BARİYERLERLE ÇEVRİLDİ

  Cenaze namazı öncesi Fatih Camisi avlusunda polisin aldığı tedbirler dikkat çekti. Avlu tamamen güvenlik aramasından geçirildi. Cenazeye katılacaklar tek tek aranarak içeri alınıyor. Cami avlusunda bariyerlerle birbirinden ayrı üç bölüm oluşturuldu. Cami avlusuna ortak canlı yayını yapacak kameralar dışında kamera alınmadı.

  BAŞBAKANLIK İSEGEV'E BAĞIŞ İSTEMİŞTİ

  Başbakanlıktan dün yapılan açıklamada, cenaze için medya kuruluşlarına taziye ilanı vermek çelenk veya çiçek göndermek yerine (İSEGEV) İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı'na bağışta bulunulması istenmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir