Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
568.525
7.96%
16ºC
İstanbul
Yağmur 16 C

  Tuncay Özkan CHP gezi ruhunu yaşatacak dedi

  CHP'li Tuncay Özkan, CHP'nin gezi ruhunun yaşayacağı parti olduğunu söyledi.
  • 17.01.2015 - 13:46
  Tuncay Özkan CHP gezi ruhunu yaşatacak dedi

  tuncay

  Zonguldak'da bir dizi ziyaretlerde bulunduktan sonra Ereğli'ye geçen ve partisinin ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen kaynaşma toplantısına katılan Özkan, daha sonra gazeteci Ali Suat Eser'i evinde ziyaret etti.

  Özkan, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın okul arkadaşı olan ve 1977'de İzmir Genç Gazeteciler Derneği'ni kuran Ali Suat Eser'e 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu. Ereğli'de yerel gazete çıkardığını, ancak kalp ameliyatı sonrası emekliye ayrıldığını belirten Eser, "Türkiye'de 'Gezi Parkı' ile yakalanan ruhun devamını getirmek lazım" dedi.

  "CHP, GEZİ RUHUNUN YAŞAYACAĞI PARTİDİR"

  Gezi olayları sırasında cezaevinde olduğunu hatırlatan Özkan ise şöyle konuştu: "'Gezi' dediğimiz şey, CHP'dir. CHP bugün açılımıyla, politikalarıyla, bileşenleriyle 'Gezi' ruhunun yaşayacağı partidir. Siz o konuda merak buyurmayınız. Biz 'Gezi' ile Türkiye'yi buluşturacağız. Buna inanalım. Karşınızda 6 yıl cezaevinde kalmış bir adam var. Benim bir kızım var, karım var. Bir de doğacak çocuğum var. Mart ayında bir oğlum olacak. Ben bunlara inanmasam, onları bırakıp gelir miydim buralara? Cezaevinden çıktığım günden bu yana 3 gün üst üste evimde uyumadım. İnancı ve umudu olmayan bir adam, böyle bir şey yapabilir mi? Biz namusluyuz, haklıyız ve biz kazanacağız."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir