Petrol
93.79
0.15%
Euro
18.2746
-0.01%
Dolar
17.9458
-0.01%
Altın
1.018
0.13%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.697
-1.94%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Vanlı aile İstanbul'a geldi

  Van'dan İstanbul'a gelen 12 kişilik aile Mustafa Sarıgül tarafından karşılandı.
  • 27.10.2011 - 18:42
  Vanlı aile İstanbul'a geldi

  Vanlı aile İstanbul a geldi #1

  Vanlı depremzeler, Şişli Belediyesi'nin konuğu olarak İstanbul'a geldi. Geçtiğimiz pazar günü Van'ın Erciş ilçesinde meydana gelen 7.2'lik depreme Van'da yakalanan Tüzün ailesi bugün Şişli Belediyesi tarafından İstanbul'a getirildi. Van'da görev yapan Şişli Belediyesi ekipleriyle birlikte gelen 12 kişilik aile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından karşılandı.

  "ARKADAŞLARIMIZ TESPİT ETTİ"

  Aile ile birlikte kameraların karşısına geçen Sarıgül, "Bir öğretmenim, eğitimciyim. Çocuklarımızın hangi halet-i ruhiye içinde olduklarını gördüm. Şu anda Van'da bulunan arkadaşlarımız Şişli'de kalmak isteyen aileleri birebir tespit ederek, bize sunmaktalar. Biz de otobüslerimizle o aileleri alarak, Şişli'de konuk edeceğiz. Okulları bitene kadar ve kendi evleri yapılana kadar burada ağırlayacağız kendilerini" diye konuştu.

  "KALACAKLARI OTELİ KİMSE BİLMEYECEK"

  Ailenin bugün otelde kalacaklarını söyleyen Sarıgül, "Kalacakları oteli hiçbir arkadaşımız bilmeyecek. Çünkü otelde rahatsız edilmelerini istemiyoruz. Yarın kendilerini, şu anda hazırlıklarını yaptığımız evlere alacağız. Yarın saat 14.00'ten itibaren de inşallah evlerinde olacaklar" dedi. Sarıgül, Şişli Belediyesi ekiplerinin hala Van'da bulunduğunu ve İstanbul'a gelmek isteyen aileleri tespit ederek, getireceklerini aktardı.

  Baba Bala Tüzün de, ilk eşinin vefatının ardından ikinci evliliğini yaptığını ve 12 çocuğu olduğunu anlatarak, toprak evlerinde depreme yakalandıklarını ve hemen dışarı çıktıklarını kaydetti. Kendilerinden çok 9 aylık ikiz torunları Edanur ile Elanur'a zarar gelmesinden korktuklarını da dile getiren Tüzün, Van'daki mallarını korumak için orada kalan 2 oğlunun da daha sonra İstanbul'a geleceğini kaydetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir