Petrol
78
1.08%
Euro
19.5753
-0.07%
Dolar
18.6444
0.06%
Altın
1.068
-0.25%
Borsa
4817
-0.21%
Bitcoin
317.650
-0.25%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'a tepki

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Demirtaş'ın "Erdoğan başkan olmayacaksın" sözlerine ilişkin "Demek ki akıllanmamışlar" dedi.
  • AA
  • 18.03.2015 - 11:10
  Yalçın Akdoğan'dan Demirtaş'a tepki

  Yalçın Akdoğan dan Demirtaş a tepki #1

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, konuk olduğu AA Editör Masası'nda Selahattin Demirtaş'ın dünkü grup toplantısında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

  DEMİRTAŞ'A TEPKİ

  Yalçın Akdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, ''HDP var oldukça, HDP’liler bu topraklarda nefes aldığı sürece sen başkan olamayacaksın'' sözlerini eleştirdi.

  "DEMİRTAŞ İLE CHP SİYASETİ RUH İKİZİ"

  Yalçın Akdoğan, şöyle konuştu;

  "Kendi hareketini, kendi kitlesinin geleceği üzerine bir plan, hesap yapmak yerine, başkalarının nasıl engelleneceği üzerine siyaset yapan bir tarz. Aslında bu CHP'nin siyaset tarzının bir benzeri. Bu yüzden Demirtaş siyaseti ile CHP siyaseti ruh ikizi olarak da adlandırılabilir.

  ''DEMEK Kİ AKILLANMAMIŞLAR''

  AK Parti kaybetsin de ülke batarsa batsın anlayışı... Zamanında Sayın Cumhurbaşkanımız için 'Muhtar bile olamaz' denmişti ama süreçte neler olduğunu hep birlikte gördük. Demek ki akıllanmamışlar."

  ''ÇÖZÜM SÜRECİNİ ERDOĞAN BAŞLATMIŞTIR''

  Başbakan Yardımcısı Akdoğan, çözüm süreciyle ilgili ise ''AK Parti'ye duyulan güven sayesinde devam ediyor. Bu süreci Tayyip Erdoğan başlatmıştır. Ona duyulan güven sebebiyle büyük bir toplumsal destek oluşmuştur ve Hükümet'e duyulan güvenle bu süreç devam etmektedir'' şeklinde konuştu. Akdoğan sözlerine şöyle devam etti;

  "EMPATİ ÇİFT TARAFLI YAPILIR, TEK TARAFLI OLMAZ"

  ''Artık sürekli farklılıklara vurgu yapmak yerine birlikteliklere, ortak noktalara vurgu yapmak lazım. Birlikte nasıl bir gelecek inşa edeceğiz, buna vurgu yapmak lazım. Sürekli farklılıkları kaşımak yerine birliklere, ortak noktalara vurgu yapan bir dil kullanılması da gerekiyor. Özellikle sorunu sürekli kaşıyan ve konuşanların bunu artık yapması gerekiyor ve bu bekleniyor. Sen Türklerin kaygısını, batının hassasiyetini de dile getireceksin. Empati çift taraflı yapılır, tek taraflı empati olmaz."

  Demirtaş grup toplantısını tek cümleyle bitirdi haberiYalçın Akdoğan dan Demirtaş a tepki #2
  Görüş Bildir