Euro
9.7091
-0.08%
Dolar
8.1549
0.07%
Altın
452.91
-0.25%
Borsa
1.376
0%
Bitcoin
496.500
0.71%
Vakıf Katılım
kalan süre
Sahur
04:54
Öğle
06:24
İkindi
13:10
İftar
16:50
Yatsı
19:46

  Yalçın Akdoğan'dan Ermenistan açıklaması

  Yalçın Akdoğan, Avrupa Parlamentosu'nun 1915 olaylarına ilişkin yaptığı açıklamasına "Şu anda Ermenistan'la uğraşacak halimiz yok" dedi.
  • AA
  • 16.04.2015 - 19:59
  Yalçın Akdoğan'dan Ermenistan açıklaması

  Yalçın Akdoğan dan Ermenistan açıklaması #1

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, bazı gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelip, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  ERMENİSTAN'LA UĞRAŞACAK HALİMİZ YOK

  Pozitif kampanyalar üretmeye ve doğruları anlatmaya çalıştıklarını dile getiren Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Biz doğru bildiğimizi anlatmaya çalışıyoruz, Ermenistan'la, diasporayla uğraşacak halimiz yok. Biz komşuyuz, ileriye doğru bakmamız lazım ve birlikte geleceği inşa etmemiz lazım. Yoksa kin ve nefretle yeni nesiller büyürse bu sorun nasıl çözülecek" dedi.

  HDP ÖRGÜT PARTİSİ DURUMUNA DÜŞER

  "Şu an PKK'nın kongre toplayarak silah bırakması kısa vadede, şu birkaç ay içerisinde görünmüyor" diyen Akdoğan, şunları kaydetti;

  "Sen teröristle buluşma şöleni yapıyorsun, silahlı unsurlarla buluşuyorsun ve onlar silah üzerinden bir propaganda yapıyorlar. Yani silahtan medet uman bir yaklaşım, silahın gölgesinde seçime girmek demokrasiye inanmamaktır. Sen silahın gücüyle bir oy almış oluyorsun, bu, HDP'nin oylarına gölge düşürecek, şaibe karıştıracak bir şeydir. Kendisinin bundan uzak durması lazım, HDP'nin çağrı yapması lazım. Silahlı adamların ortada dolaşması ve bulaşmasıyla HDP örgüt partisi durumuna düşer, inandırıcılığı da kalmaz. Batıda üretmeye çalıştığı imaj da yerle bir olur. Bu kendi aleyhlerine bir şey. Burada demokrasiyle terör, silah arasında, bunlardan biri beyaz biri siyah. Şimdi bunlar ortada gri bir alan üretmeye çalışıyorlar ve devletin müdahale etmesini istemiyorlar. Devlet neden temas etmesin Vatandaşın hür iradesiyle oy kullanması için devlet tedbir almak zorunda."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir