Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
359.203
-0.69%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Yılın en başarılı milletvekili seçiliyor

  Türkiye, 'Yılın En Başarılı Milletvekili'ni seçiyor..
  • 20.03.2012 - 14:16
  Yılın en başarılı milletvekili seçiliyor

  Yılın en başarılı milletvekili seçiliyor #1

  Enformasyon Medya Grubu 'Yılın En Başarılı Milletvekili' anketini başlatıyor. Enformasyon bu anketle en başta kendi ilinin en başarılı Milletvekili'ni seçiyor..

  Bu çalışmayla öncelikle 81 il için "81 ilin en çok oylanan ilinin yılın milletvekilleri" seçilecek.

  İşte 'Yılın En Başarılı Milletvekili' anketinin detayları:

  YILIN MİLLETVEKİLİ NASIL SEÇİLİYOR?

  1. Enformasyon Medya Grubu organizasyonuyla yapılmakta olan bu çalışmalar her ayın birincisi olacak milletvekilinin bir yıl sonunda ortalama sıralama grafiği sonucu elde edilecek sonuca göre belirlenecektir.

  Bir yıllık süre boyunca vatandaşlar başarılı buldukları milletvekillerini duyurusu yapılan SMS (numara henüz belli değil) numarası ile veya www.yilinmilletvekili.com internet sitesi aracılığıyla oy vereceklerdir.

  2. Anlaştığımız GSM operatörleri bu konu için üstte bulunan SMS numaralarını tarafımıza tahsis etmiştir. Her bölge ve il halkı çalışmalarını kendi beğendikleri milletvekillerine oy vermek için ilinin adını yazarak SMS numarası belirlenmiş olan milletvekillerinin adlarına oy verip yönlendirecektir.

  Oylar her hafta elektronik ortam vasıtasıyla tüm medyaya ve parti teşkilatlarına sonuç gelişim süreci boyunca bildirilecektir. Bu ortak numaraya (Türkcell, Vodafone, Avea) her GSM operatöründen SMS gönderilebilmektedir.

  3. Anket sonucunda her ayın birinci milletvekili seçimi sonrası oniki ayın sonunda en çok başarılı oy alan milletvekilleri "Yılın Milletvekili" seçilecek ve bunda sonra her yıl geleneksel olarak yapılacak olan bu halk seçimi sonrası sertifika ve ödülleri yılın milletvekillerine verilecektir.

  a. Bu çalışmayla öncelikle 81 il için "81 ilin en çok oylanan ilinin yılın milletvekilleri" seçilecek.

  b. Bir yılın (12 ayın performans grafiğine göre) 81 ilin yılın milletvekili içinden en yüksek oylamayı alan ilk 5 milletvekiline Türkiye'de yılın milletvekili sertifikası ve ödülleri törenle verilecektir.

  4. Ayrıca anket harici parti genel başkanlarına ve halen görev yapan bakanlara da zaten başarılı siyasetçiler olarak misyon gereği tören esnasında "Yılın siyasetçileri" ödülleri verilecektir.

  5. Yeri daha sonra duyurulacak olan büyük bir mekanda Yılın Milletvekilleri ve Yılın Siyasetçileri ödülleri tüm medyanın ve parti teşkilatlarının üst düzey yöneticilerinin de katılacağı bir törenle sahiplerine verilecektir.

  DUYURULAR VE TANITIM ÇALIŞMALARI NASIL YAPILACAK?

  1. Radyo televizyon programı

  Her ilin milletvekilleri kendi bölgesinde yapmış olduğu proje ve diğer çalışmalar ile kendi seçmenlerine SMS atmasını konuk olarak katılabilecekleri yerel radyo ve tv'lerden isteyebileceklerdir.

  2. Parti teşkilatları

  Her ilin milletvekili parti il, ilçe ve belde teşkilatları kanalıyla hizmetlerini anlattırabilir . Bölge milletvekili olarak ulaşılabilirliğini ve projeleri nedeniyle tüm seçmenler tarafından SMS oylaması isteminde bulunabilirler.

  3. Her ilin milletvekilleri hizmetlerini mesaj yoluyla oylamaya çevirebilirler. Kampanya süresince kendi SMS numaralarının yer aldığı ilanları bölgelerinde dağıttırabilecektir.

  4. Gazete

  Yılın Milletvekilleri Oylama Sonuçları her ay il yerel gazetelerinde bildirilecek olan anketin sonuçları aday milletvekillerinin demeçleri ve bu gazetelerde yapılacak özel duyuruları ile SMS istemeleri yoluyla da oylanabilecektir.

  UYGULAMA NASIL OLACAK?

  1. Anketin başlangıcı

  Anket 1 Nisan tarihinde başlayacaktır. Bu tarihten itibaren her bölge ve ilin milletvekili kendi SMS duyuru çalışmalarını başlatabilecektir. SMS gönderilecek numara ve internet sitesi halka ve siyasi parti örgütlerine kampanya başlangıcı ile duyurulmuş sayılacaktır.

  2. Hazırlanan programa göre milletvekilleri hizmetlerini ve yapacakları projeleri kampanya boyunca radyo, tv, gazete ve partileri teşkilatı aracılığıyla seçmenlerine duyurup, SMS oylaması ve internet yoluyla oylanmasını isteyebileceklerdir.

  3. Turkcell, Vodafone, Avea GSM firmasının tahsis etmiş olduğu ....... SMS hattına isteyen herkes dilediği kadar, istediği GSM operatöründen GSM gönderebilme organizasyonda bulunabilecektir.

  4. Tüm oylamalar digital ortamda depolanacak ve her hafta sonu ve devamında da ay sonu sonuçlar kamuoyuna, tüm milletvekillerine ve parti teşkilatlarına bilhassa duyurulacaktır.

  İNTERNETTEN OY VERME

  Yılın milletvekili seçimi için internetten oy verme işlemi www.yilinmilletvekili.com adresinden de sürecektir.

  Her ayın başarılı seçilen milletvekili 12 ayın sonunda oylanılan GSM ve internet oylaması sonucu genel başarıları değerlendirilecek olup, oylama grafiği sonucunda yılın milletvekilleri isimleri en çok oy ortalaması birincisi olan milletvekilleri arasından belirlenecektir.

  ANKETİN KURALLARI

  Çalışmaların düzenli ve sağlıklı yürümesi için Enformasyon Medya Grubu tarafından, her parti milletvekili için bir temsilci görevlendirilmiştir. Yapılacak tüm çalışmalar görevli temsilci arkadaşlarımız tarafından yürütülecektir. Yapılmasını istediğiniz tüm çalışmaların hazırlanması ve uygulanması tarafımızdan da yapılabilecektir. Anketin bütünlüğünü korumak ve düzenli yürümesi amacıyla tüm altyapı çalışmaları hazırlanmıştır. Yılın milletvekili seçimi duyurularını bölgenizdeki basının katkılarıyla yapılması ve parti teşkilatlarınızın sizler için çalışmalarına kısıntısız serbest yapma imkanını sizlere sunuyoruz.

  Tanıtımınız için internet ve SMS oylamasında materyalleriniz ve imkanlarınız sınırlı olmayıp, en başarılı çalışmaları sergileyebilirsiniz. Ayrıca organizasyonun işleyişinde takıldığınız bilgi bazında istekleriniz olursa bu çalışmalar da tarafımızdan yerine getirilme yoluna gidilecektir.

  ÖZEL "YILIN SİYASETÇİSİ" ÖDÜLÜ

  Bu ödül yılın milletvekilleri anketi dışında "YILIN SİYASETÇİSİ" adı altında Meclis'te yer alan partilerin genel başkanlarına ve halen bakanlık yapan milletvekillerine tören günü takdim edilecek olup; anket dışında değerlendirilerek otomatikman "BAŞARILI" sayılacaktır.

  Zaten bu şahsiyetler parti genel başkanı ve bakan olarak birer başarı örneğidirler.


  Görüş Bildir