Euro
9.3891
-0.98%
Dolar
7.8831
-0.87%
Altın
458.71
-0.71%
Borsa
1.342
1.28%
Bitcoin
135.632
-11.14%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C
  Yurt gazetesi MHP'lileri çıldırtacak

  Yurt gazetesi MHP'lileri çıldırtacak

  Yurt gazetesi, Bahçeli'nin ODTÜ'leri eleştiren sözlerine tepki çekecek bir başlıkla duyurdu.
  • 31.12.2012 - 13:31

  Yurt gazetesi MHP lileri çıldırtacak #1

  MHP lideri Devlet Bahçeli, dün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, Göktürk-2 uydusunun fırlatılması öncesinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde yaşanan olaylara değinerek cereyan eden taşkınlıkların tabiatıyla uydu fırlatılmasının önüne geçtiğini söyledi.

  NEDEN TEDBİR ALINMADI?

  "Öğrenci oldukları ileri sürülen kalabalıklar polisle çatışmış, ortaya çok ilkel ve kabul edilemez görüntüler çıkmıştır" diyen Bahçeli, "Üniversitede olay çıkacağının, bu yönde hazırlıkların ve kışkırtmaların yapılacağının neden istihbaratı önceden alınamamış ve gerekli tedbirler niçin geliştirilememiştir? İster istemez aklımızın bir köşesinde, AKP'nin bilerek ve isteyerek böylesi bir ortamı sağlamak için planlar yaptığıyla ilgili ihtimaller yer etmiştir" iddiasında bulundu.

  ONLARIN ÖĞRENCİLİKLE İLGİSİ YOK

  Bahçeli, "ODTÜ, ilim ve irfan merkezlerimizden birisi olup, teröristlerin sığınacağı ve eylem sahası haline getireceği bir yer değildir ve olmamalıdır. Ne var ki ODTÜ'de Kandil uzantıları, yasa dışı Marksist-Leninist örgütler zehirlerini kusmuşlardır. Kaldı ki PKK, ODTÜ'deki şiddet sahnelerini selamlamış ve destek vermiştir. Bize göre ODTÜ'deki saldırganların öğrencilikle bağlantısı ve ilişkisi yoktur" diye konuştu.

  YURT GAZETESİ MHP'LİLERİ ÇILDIRTACAK

  Bahçeli'nin ODTÜ'lüleri eleştiren sözlerine birçok gazete ilk sayfadan yer verirken,  Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakınlığı ile bilinen Yurt gazetesi de MHP liderinin sözlerini ilk sayfadan 'Yeni Başbakan Yamağı' başlığıyla gördü.

  Gazete, haberin içeriğinde ise, "Bahçeli iktidar yandaşlığını bir kez daha ortaya koydu. Daha önce Anayasa paketine destek verdiğini açıklayan Bahçeli, dün de başbakanı örnek alıp ODTÜ için terör yuvası benzetmesi yaptı" yorumunda bulundu.

  İşte Yurt gazetesinin MHP'lilerin tepkisini çekecek o haberi;

  Yurt gazetesi MHP lileri çıldırtacak #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir