taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Putin 10 yıl sonra Mısır'da

Rusya lideri Putin, 10 yıl aradan sonra ilk kez Kahire'yi ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi tarafından karşılanan Putin'in ziyareti 2 gün sürecek.

Ajanslar |
Whatsapp ile paylaş

Putin 10 yıl sonra Mısır'da

putin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, resmi temaslarda bulunmak üzere Mısır'ın başkenti Kahire'ye geldi.

Kahire Uluslararası Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Vladimir Putin'i havalimanında Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi karşıladı.

10 YIL ÖNCE ZİYARET ETMİŞTİ

Rusya ve Mısır basınında yer alan haberlerde, Putin'in, Mısır'daki temaslarında Suriye ve Libya krizleri, Filistin-İsrail sorunu, terörle mücadele, doğalgaz, nükleer işbirliği, teknik askeri ve yatırım konularını ele alacağı bildirildi. Mısır'a son ziyaretini 2005'te gerçekleştiren Putin'in gezisinin 2 gün sürmesi bekleniyor.

Putin 10 yıl sonra Mısır'da

SİSİ "İLİŞKİMİZ YENİ DEĞİLDİR" DEMİŞTİ

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi de Ağustos 2014'te Rusya'yı ziyaret etmiş, temasları kapsamında 3 milyar doları aşkın silah anlaşması imzalandığı bildirilmişti. Sisi, daha önce yaptığı açıklamada, Mısır ile ABD ilişkilerinin stratejik ve önemli olduğunun altını çizerek, "Mısır, herkesle eşit mesafede durmaya çalışıyor. Rusya ile Mısır ilişkileri yeni değildir ve bu ABD ya da diğer ülkelerle olan ilişkilerini etkilemez" ifadesini kullanmıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir