taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7411
Euro
7.2922
Altın
1619.49
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.085
Bitcoin
46071.94

Putin'den Sisi'ye destek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır Savunma Bakanı Sisi ile gerçekleştirdiği görüşmede Sisi’nin resmi olarak cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamamasına karşın Sisi’yi desteklediğini belirtti.


Whatsapp ile paylaş

Putin'den Sisi'ye destek

Putin'den Sisi'ye destek

Novo Ogaryovo devlet başkanlığı rezidansında gerçekleşen görüşmede Putin, Sisi’nin cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda bağlarının güçlenmesini umduklarını belirtti.

''UMARIM BAŞARILI OLURSUNUZ''

Putin ayrıca Sisi’ye cumhurbaşkanlığı sürecinde destek olduğunu belirterek, “Sayın Savunma Bakanı’nın cumhurbaşkanlığına aday olduğunu biliyorum. Bu Mısır halkının kaderini üstlenmek için oldukça sorumluluk gerektiren bir karar. Umarım başarılı olursunuz” dedi. İlerleyen süreçte işbirliklerinin artmasını istediğini de dile getiren Putin, “Umuyorum ki seçim sonrası prosedürlerin bitmesinin ve önümüzdeki yaz parlamento ile hükümetin kurulmasının ardından işbirliğimiz devreye girer” şeklinde konuştu.

''MISIR HALKI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ''

Şubat ayı başında bir Kuveyt gazetesi tarafından cumhurbaşkanlığına aday olacağı iddia edilen ve mareşal rütbesine yükseltilen Sisi ise açıklamasında Mısır halkını korumak için gereken her şeyi yapacaklarını belirterek, “Mısır halkı güvenliğe ihtiyaç duyduğunda onları korumak için gerekeni yaparız. Ordumuz gerçekten bir halk ordusudur. Bu yüzden ordu her şeyi yapma kapasitesine sahiptir. Birçok Mısırlı da bunu bilmektedir” şeklinde konuştu. Öte yandan, Mısırlı yetkililerden Sisi’nin aday olduğuna dair ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir