taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34285
6.10455
1222.432
93616.45
209.944

PYD lideri Salih Müslim Avrupa Parlamentosu'nda ağırlandı

Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu'ndaki basın toplantısında katılan PYD lideri Müslim, Türkiye'yi IŞİD'e yardım etmekle suçladı.

Ajanslar | 01.09.2016 - 13:34..

Türkiye'nin sınır ötesi harekâtla Cerablus'a girmesini 'Suriye batağında bozguna uğrayacak' sözleriyle karşılayan PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin eşbaşkanı Salih Müslim, Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan Avrupa Parlemontosu'nda (AP) ağırlandı.

TOPLANTININ BAŞLIĞI 'TÜRKİYE'NİN İSTİLASI'

Düzenlenen basın toplantısı 'Kuzey Suriye'deki acil durum, Türkiye'nin istilası, Avrupa'nın güvenliği ve Türkiye anlaşmasına alternatif' başlığını taşıyordu.

MÜSLİM, ANKARA'YI IŞİD'E YARDIM ETMEKLE SUÇLADI

Ankara'yı IŞİD'e yardım etmekle suçlayan Müslim, Türkiye'nin imparatorluk kurma amacı taşıdığını savundu.

"AB, SESİNİ YÜKSELTMELİ"

"AB Türkiye’nin işgaline sesini yükseltmeli" diyen Müslim, Kuzey Irak'taki bölgesel yönetim lideri Mesut Barzani'den yardım istedi.PYD lideri Salih Müslim Avrupa Parlamentosu'nda ağırlandı

SLOVAK PARLAMENTER, MÜLTECİ KRİZİNİN PYD GÜÇLERİ SAYESİNDE ÇÖZÜLECEĞİNİ SÖYLEDİ

Salih Müslim'le birlikte konuşan Slovak parlamenter Branislav Skripek, Avrupa Birliği'nin (AB) güvenliği ve mülteci krizinin, çoğunluğunu PYD güçlerinin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDF) sayesinde çözülebileceğini savundu.

MÜSLİM BRÜKSEL'DEYKEN AP BAŞKANI TÜRKİYE'YE GELDİ

Müslim'in basın toplantısı düzenlediği dakikalarda, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz Ankara'ya resmi bir ziyaret için geldi.

ABD VE AB, PYD'Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMÜYOR

ABD ve AB, PKK'yı terör örgütü olarak kabul ediyor ancak örgütün Suriye kolu PYD'yi aynı kategoride görmüyor. Menbic'in IŞİD'den kurtarılmasıyla Fırat Nehri'nin batısına yerleşen PYD güçleri, Ankara'nın uyarılarına rağmen tamamen nehrin doğusuna çekilmiş değil. PYD'yi havadan bombardımana tutan Türkiye, defalarca Fırat Nehri'nin batısını kırmızı çizgi olarak ilan etti.

Suriye'deki iç savaşın ilk yıllarında Türkiye ile iyi ilişkileri olan Salih Müslim, Fırat Kalkanı harekâtı için yaptığı yorumla sert tepki çekmişti. Ankara, Müslim'e kendi sonunu düşünmesi gerektiğini belirtmişti. Müslim, 24 Ağustos'tan bu yana Türkiye'yi eleştirmeyi sürdürüyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)