taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.48115
6.2008
1203.855
92708.56
212.076

Rabia katliamı 4'ncü yılında New York'ta anıldı

Amerika'da yaşayan Mısırlılar, Rabia katliamı kurbanları için New York'ta anma programı düzenledi.

14.08.2017 - 09:08..

ABD'de yaşayan Mısırlılar, Temmuz 2013'teki darbenin ardından, 14 Ağustos 2013'te darbe karşıtı göstericilere müdahale sırasında hayatını kaybedenleri anmak amacıyla "Özgürlük ve Adalet İçin Mısırlı Amerikalılar" adlı kuruluş öncülüğünde Times Meydanı'nda bir araya geldi.

"ASKERİ DARBEYİ DESTEKLEMEYİ BIRAKIN"

Muhammed Mursi posterleri ve "Rabia işareti" bulunan dövizler taşıyan grup, ABD halkı ve hükümete, "Mısır'da askeri darbeyi desteklemeyi bırakın, vergilerinizin Mısır'daki diktatörlüğü fonladığını biliyor musunuz?, gayrimeşru ve yasa dışı darbe lideri Abdüllfettah El Sisi diktatörlüğünü reddediyoruz" mesajları verdi.

Rabia katliamı 4'ncü yılında New York'ta anıldı

"İKİYÜZLÜLÜĞE HAYIR"

Grup,"Sisi-DEAŞ aynı", "askeri general savaş suçlusu", "Sisi aşağıya", "Demokrasi istiyoruz, daha fazla ikiyüzlülüğe hayır", "Muhammed Mursi, Mısır'ın meşru cumhurbaşkanı" sloganları attı.

Kadınların da yoğun ilgi gösterdiği programda katılımcılar, birlikte ikindi namazı kıldı.

6 BİNDEN FAZLA KİŞİ KATLEDİLMİŞTİ

Adeviyye ve Nahda meydanlarında protesto gösterileri düzenleyen darbe karşıtlarına karşı Mısır ordusunun açtığı ilk ateşte 278 kişi yaşamını yitirmiş, bu süreçte ülkede yaklaşık 6 binden fazla kişi katledilmiş, 20 bin kişi tutuklanmıştı. Kanlı saldırılarda İhvan yöneticisi Muhammed Biltaci'nin kızı Esma da yaşamını yitirmişti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)