taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.506

Rakı kadehli seçim afişi bastıran DSP'li aday istifa etti

Elinde dolu rakı kadehiyle fotoğraf çektiren ve bu fotoğrafla afiş bastıran DSP'li aday Mustafa Nihat Önal, istifa ettiğini açıkladı.

DHA | 21.05.2015 - 14:15..

Rakı kadehli seçim afişi bastıran DSP'li aday istifa etti

Isparta'da rakı kadehiyle çektirdiği fotoğrafı seçim çalışmalarında kullandığı afiş ve kartvizitlere bastıran DSP 1'inci sıra milletvekili adayı Mustafa Nihat Önal, genel merkezin talebi üzerine istifa ettiğini açıkladı.

Elinde dolu rakı kadehiyle fotoğraf çektiren emekli öğretmen 56 yaşındaki Mustafa Nihat Önal, bu fotoğrafla 1000 afiş, 10 bin de kartvizit hazırlattı. Milletvekili adayı Önal, bunun nedenini şöyle açıkladı:

TC VAR OLDUĞU SÜRECE AYYAŞLARIN SONU GELMEYECEKTİR

"Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e 'ayyaş' diyen insanlar şunu iyi bilmeli ki Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ayyaşların sonu gelmeyecektir. Bu ayyaşlar hep ülkede olmaya ve Atatürk ilke ve devrimlerini yaşatmaya devam edecektir. Ben bu amaçla özel bir mesaj vermek için afişte görüldüğü gibi rakı bardağıyla poz verdim. Kimseden korkumuz olmadığını ve baskılara boyun eğmeyeceğimizi göstermemiz açısından bir mesaj olduğunu düşünüyorum."

Rakı kadehli seçim afişi bastıran DSP'li aday istifa etti

HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM

Milletvekili adayı Önal, basına yansıyan bu açıklamalarının ardından gelen tepkiler üzerine istifa ettiğini duyurdu.

Mustafa Nihat Önal, "Isparta milletvekili adayı olarak bastırdığım seçim afişiyle ilgili basında çıkan haberlerin ardından durum çok farklı boyutlara ulaşmıştır. Ve benim açımdan yeni bir karar almak zorunluluğu doğurmuştur. Hem partili arkadaşlarımıza, hem de partime zarar verdiğim düşüncesiyle herkesten özür dileyerek genel merkezin talebi üzerine milletvekilliği adaylığından istifa ediyorum" dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)