taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5744
Euro
7.2522
Altın
1616.18
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.815
Bitcoin
41880.92
fuzulev

Rasim Ozan Kütahyalı'dan siyah bantlı protesto - izle

Dinamit programının sunucusu Latif Şimşek ve Rasim Ozan Kütahyalı ağızlarını siyah bantla bantlayarak YSK'nın Beyaz TV'ye verdiği yayın durdurma cezasını protesto etti.


Whatsapp ile paylaş

Rasim Ozan Kütahyalı'dan siyah bantlı protesto - izle

Rasim Ozan Kütahyalı'dan siyah bantlı protesto - izle

Geçtiğimiz hafta Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Latif Şimşek'in sunuculuğunu yaptığı 'Dinamit' isimli tartışma Programı'na YSK'dan 'yayın durdurma' cezası gelmişti.

Latif Şimşek ve Kütahyalı'dan siyah bantlı protesto - izle

RASİM OZAN YSK'I PROTESTO ETMEK İÇİN AĞZINI BANTLADI

Dinamit'in bu hafta ki yayınında, programın sunucusu olan Latif Şimşek ve İstanbul'dan programa katılan Rasim Ozan Kütahyalı'nın YSK'nın yayın durdurma kararını protesto amaçlı olarak ağızlarını siyah bantla kapatmaları, konuşmamaları programa damgasını vurdu.

SUNUCU LATİF ŞİMŞEK'İN TEPKİSİ

Dinamit programının sunucusu Latif Şimşek şu sözleriyle tepkisini dile getirdi;

"CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın 7–8 yıl kadar önce yaptığı bir mitingdeki konuşmayı gündeme getirmiştik. YSK bu konuşmayı yayınlamamız nedeniyle bu cezayı bize verdi. Bu cezadan Ana Haber Bülteni de nasibini aldı. Acaba bize bundan dolayı bize ceza veren YSK, Uğur Dündar'ın programlarını izliyor mu? Uğur Dündar'ın programlarında kimler için neler konuşulduğunu, neler söylendiğini takip ediyor mu? Takip ediyorsa bugüne kadar Uğur Dündar'ın programına ceza verildi mi? Bu sadece bir örnek.. Uğur Dündar'ın programı gibi bu şekilde gündeme getirilen başka TV kanallarında pek çok program var.

Rasim Ozan Kütahyalı'dan siyah bantlı protesto - izle

'MERAK ETTİĞİM DİĞER KONU, BİR AYAKKABI KUTUSU MESELESİ'

Ayrıca merak ettiğim diğer konu; Bir “ayakkabı kutusu” meselesi Halkbank Genel Müdürü ile ilgili gündeme geldi ve haftalardır pek çok televizyon, üstelik bizim gibi bir miting sırasında çekilen görüntüleri değil, polis kamerasıyla kaydedilen ve polis kamerasında kalması gereken, gizliliği olan görüntüleri haftalardır ekranlarına taşıyorlar. Ayakkabı kutuları ile ilgili bu ülkede Başbakan'ın, ailesinin, çok sayıda milletvekilinin haysiyetiyle, onuruyla oynuyorlar, hırsız damgası yapıştırıyorlar. Daha ileri giderek Başbakan'a, ailesine hakaretlerde bulunuyorlar. Merak ediyorum acaba bu konularla ilgili YSK bir takibat yaptı mı?

MANSUR YAVAŞ'IN FARKLI KONUŞMASI

Kendisine ulaşan bilgiler konusunda ceza verdi mi? Bizim verdiğimiz görüntüler gizli kamera ile çekilmiş görüntüler değildi, mahrem görüntüler değildi. Bir miting sırasında Mansur Yavaş'ın 10 binlere hitap ettiği, bundan 8–10 yıl önce O günlerde televizyonlarda, gazetelerde yayınlanmış paragraflardı. Bir habercilik, programcılık refleksiyle siyasilerin o gün nasıl konuştuğunu, bugün nasıl farklı konuştuğunu ekrana taşımaya çalıştık. Ama bunun karşılığında 'Yayın Durdurma' cezası ile karşılaştık."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir