taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Rıza Kayaalp’in ailesi şampiyonluğu izledi

Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli güreşçi Rıza Kayaalp’in, Yozgat’ta yaşayan ailesi büyük sevinç yaşadı.

İHA | 17.09.2019 - 19:19..
Whatsapp ile paylaş

Kazakistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda milli sporcu Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kiloda Kübalı Oscar Pino Hinds’i yenerek altın madalya kazandı.

4 KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Milli sporcu Kayaalp, grekoromen stilde 4 kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olma unvanını da elde etti. Milli güreşçi Rıza Kayaalp’in final mücadelesini, Yozgat’ta yaşayan ailesi de televizyondan büyük heyecanla izledi.

AİLESİ BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

Kayaalp’in annesi, babası, kardeşleri ve diğer akrabaları karşılaşma boyunca heyecan içinde dua ederek müsabakayı izledi. Aile, maç sonunda büyük bir sevinç yaşadı ve mutluluklarını birbirlerine sarılarak ve İstiklal Marşı okuyarak kutladı.

Rıza Kayaalp’in 4. Dünya Şampiyonluğu ailesini sevince boğdu

"DUALARIMIZ BU YÖNDEYDİ, TÜRKİYE'YE ARMAĞAN ETTİ"

Şampiyonluk unvanını koruyan Rıza Kayaalp’in annesi Sevgi Kayaalp, oğlunun maçını izledikten sonra yaptığı konuşmada, “Çok heyecanlıydık, izledik 4. Dünya Şampiyonluğu'nu kazanmak için oraya gitti. Bayrağımızı dalgalandırdı, İstiklal Marşı'mızı okuttu. Hep dualarımız bu yöndeydi, Türkiye’ye armağan etti. Oğlumla gurur duyuyorum. Hedefte olimpiyatlar var. İnşallah orada da bayrağımızı dalgalandırır ve bizi daha mutlu eder.” dedi

Rıza Kayaalp’in ailesi şampiyonluğu izledi

"KARDEŞİMLE GURUR DUYUYORUM"

Rıza Kayaalp’in ablası Arzuhan Coşkun ise, “Onunla gurur duyuyoruz, bayrağımızı dalgalandırdı, çok heyecanlıyım heyecanlı bir maç izledik. Eleme maçlarını da izledik. Kardeşimle gurur duyuyorum, emeğinin karşılığını aldı, mutluyuz, gururluyuz. İnşallah darısı olimpiyata ,orada da bayrağımızı dalgalandırır.” şeklinde konuştu.

Rıza Kayaalp’in ailesi şampiyonluğu izledi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir