taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.498
6.2064
1203.38
92708.56
212.565

Rize’de heyelan

Şiddetli yağış Palovit Yaylası yolunda heyelana neden oldu.

DHA | 01.08.2018 - 16:38..

Rize’de öğle saatlerinden sonra etkisini gösteren şiddetli yağış sonrası Çamlıhemşin ilçesindeki Palovit Şelalesi mevkiinde heyelan meydana geldi.

MAHSUR KALAN OLMADI

Heyelanda 3 kişinin mahsur kaldığı ihbarını alan jandarma ve AFAD ekipleri bölgeye gönderildi. Yapılan çalışmada mahsur kalan kimsenin olmadığı belirlenirken, bölgeye motosikletleriyle çıktığı öğrenilen 3 kişinin heyelana yakalanmadan yollarına devam ettikleri belirtildi.

Öte yandan, heyelan sonrası trafiğe kapanan yolun tekrar ulaşıma açılabilmesi için çalışmalara başlandı.

Rize’de heyelan

DÜKKANLARI SU BASTI

İl genelinde dün akşamdan itibaren aralıklarla yağan yağmur, bugün öğleden sonra etkisi arttırdı. Şiddetli yağış Rize merkez Çamlıbel ve Paşakuyu mahallelerinde bulunan bazı dükkanların zemin katlarını su basmasına neden oldu.

Yağışla debisi yükselen ve taşan dereler Güney Çevre Yolu’nda su birikintileri oluşturduğundan trafikte aksamalar meydana geldi. Güney Çevre Yolu’nda belediye ve Karayolları ekiplerince su birikintilerini gidermek için çalışma başlatıldı.

Paşakuyu Mahallesi Atatürk Caddesi okullar bölgesinde bulunan bazı esnaflar yolun yapımının gecikmesine tepki göstererek, yolu kısa süreliğine trafiğe kapattı. Dükkanını su basan esnaflar ise önce kendi imkanlarıyla dükkanlarının içerisinde bulunan suyu dışarıya attı. Daha sonra Rize Belediyesi ekiplerinin tıkanan mazgalları açmasıyla su çekildi. Dükkanı kaldırımın altında kalan bir büfenin içerisi ise suyla doldu. Büfedeki su belediye ekiplerince çekilerek boşaltıldı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)