taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.704
Euro
7.3431
Altın
1677
Borsa
96122.38
Gram Altın
362.016
Bitcoin
46461.06

RTÜK'te CHP'li vekiller kavga çıkardı: Güvenliği gönderin

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun dünkü toplantısında, kurumun tarihinde bir ilk yaşandı. Kurul üyeleri arasındaki tartışma kavgaya dönüşünce başkan özel güvenliği çağırdı.


Whatsapp ile paylaş

RTÜK'te CHP'li vekiller kavga çıkardı: Güvenliği gönderin

rtük

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Atatürk’e ağır hakaretler sıralanan programları nedeniyle Kanal A Televizyonu’na ceza verilmesini sağlayan CHP kontenjanından seçilen üyeler Süleyman Demirkan ile Ali Öztunç’a ceza vermişti.

CHP'Lİ ÜYELERE CEZA VERİLMİŞTİ

Öztunç’a, RTÜK hakkında haksız ve asılsız suçlamalarda bulunma, kurul üyelerini küçük düşürme ve karara bağlanmamış raporlarla ilgili gerçeği yansıtmayan açıklamalar yaptığı gerekçesiyle “kınama” cezası; Demirkan hakkında ise “Üst Kurul çalışmaları hakkında kamuoyuna bilgi verdiği ve RTÜK üyelerini küçük düşürücü ifadeler kullandığı” için “uyarı” cezası verilmişti. MHP ve HDP’li üyeler, “bu tiyatronun figüranı olmayız” diyerek toplantıyı terk etmişti.

RTÜK'TE KAVGA: GÜVENLİĞİ GÖNDERİN

RTÜK’ün dün yapılan üst kurul toplantısına da, bu konu damgasını vurdu. Milliyet’ten Aydın Hasan'ın haberine göre; kurulda sert bir tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine RTÜK Başkanı Dursun, özel kalemine telefon açarak, “Güvenliği gönderin” dedi.

"İKİSİNİ DIŞARI ALDIRACAĞIM"

Muhalif üyeler, “Salona üst kurul üyelerinden başka kimse giremez” diye tepki gösterdi. Dursun, CHP’li iki üyeyi kastederek, “İkisini dışarı aldıracağım” dedi. Bu sırada özel güvenlikçiler salon içine girdi. Ancak gerilimin düşmesi üzerine güvenlikçiler dışarı çıktı. Bu sırada kurum önüne polisin de gelerek önlem aldığı belirtildi. Gerilim üzerine ara verilen üst kurul toplantısına daha sonra yeniden devam edildiği öğrenildi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir