taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3314
6.05255
1338.24
101971.29
229.31

Ruhani: Kamuoyu iradesine karşı savaşamayız

Tahran'da, ülkesindeki internet yasaklarını eleştiren İran Cumhurbaşkanı, çarpıcı sözler sarf etti.

AA | 21.01.2019 - 16:52..
Whatsapp ile paylaş
Ruhani: Kamuoyu iradesine karşı savaşamayız

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkede internete yönelik kısıtlamaları eleştirerek, "İnternete engel koyarak yanlış yaptık." dedi.

Başkent Tahran'da İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cehromi ve bakanlık yöneticileriyle bir araya gelen Ruhani, ülkedeki internet yasaklarını eleştirdi.

"GÖKYÜZÜNDEN YETKİLENDİRİLDİĞİMİZİ SANIYORUZ"

Birçok sosyal medya ve internet sitesine erişim yasağı getirilmesine tepki gösteren Ruhani, "Gökyüzünden yetkilendirildiğimizi ve buna göre yeryüzündekiler hakkında emirler çıkarabileceğimizi zannediyoruz. Ancak böyle bir şey yok." diye konuştu.

Ruhani: Kamuoyu iradesine karşı savaşamayız

"TEKNOLOJİYE DİRENMEK GERİDE KALMIŞ BİR YAKLAŞIM"

Yeni teknolojilerde birçok faydaya karşı sınırlı tehlikelerin de olduğunu söyleyen Ruhani, gelişen teknolojinin halkın yaşamından koparılamayacağını belirterek, "Halkın genel taleplerine karşı mücadele etmek ne doğrudur, ne yasaldır, ne de meşrudur. Kamuoyu iradesine karşı savaşamayız. Teknolojiye ve yeni gelişmelere karşı direnmek geride kalmış bir yaklaşımdır." ifadelerini kullandı.

Ruhani: Kamuoyu iradesine karşı savaşamayız

"ENGEL KOYARAK YANLIŞ YAPTIK"

"İnternete engel koyarak yanlış yaptık." diyen Ruhani, bir talimatla her şeyi yasaklayabileceklerini düşündüklerini ancak insanların filtre kırıcı programlarla bu engellemeleri aştığını ve konulan yasakların başarısız olduğunu söyledi.

Ruhani: Kamuoyu iradesine karşı savaşamayız

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir