taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Rus askeri lisesinde Türkiye'ye saldırı eğitimi

Rusya Savunma Bakanlığı'na bağlı Kamu Konseyi'nin, uluslararası ilişkilerde değişen dengeleri müfredata yansıtmak için yaptığı ilginç değişiklikler dikkat çekti.


Whatsapp ile paylaş

Rus askeri lisesinde Türkiye'ye saldırı eğitimi

rusya-askeri-lise

Rus gazetesi Kommersant’ın haberine göre, askeri öğrencilere ilerleyen teknolojiyi kapsayan eğitimler verilmesi planlanırken, buna örnek olarak Harb Akademileri’nin başında bulunan Korgeneral Oleg Makareviç, Türkiye ve Letonya’nın aralarında bulunduğu bazı ülkelerdeki askeri üslere saldırı düzenlenen bir simülasyonu hayata geçirdi.

Gazeteye göre Makareviç, artık dört yıl öncesinden farklı bir askeri stratejileri olduğunu belirterek "Ukrayna krizi, Kiev’in ABD yanlısı olması, IŞİD terör örgütü tehdidi, Kore’deki istikrarsızlık" gibi birçok faktörü örnek gösterdi.

Korgeneral aynı zamanda eğitimin modernleşmesi gerektiğini; askeri liselerde savaş robotları, insansız hava araçları gibi ileri teknolojilerin öğretileceğini belirtti. Marakeviç’in buna örnek teşkil etmesi amacıyla, Türkiye’nin de arasında bulunduğu ülkelere saldırı düzenlenmesini işleyen bir simülasyonu bizzat kendisi kullandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir