taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3989
6.115
1209.55
93657.27
209.938

Rus Büyükelçi Karlov'un son arzusu yerine getirilecek

Suikasta uğrayan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, kardeş şehir isteği için Kırklareli Belediyesi çalışma başlattı.

AA | 05.07.2017 - 12:24..

Rus Büyükelçi Karlov'un son arzusu yerine getirilecek

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yazılı açıklamasında, Karlov'un eşi Marina Karlova'nın eşiyle ilgili yaptığı açıklamaları basından takip ettiğini bildirdi.

Karlov'un, Bryansk bölgesindeki Klintsi ile Türkiye'de bir şehrin kardeş şehir yapılması arzusunu duyduğunda çok duygulandığını belirten Kesimoğlu, konuyla ilgili çalışma yaptıklarını ifade etti.

"GİRİŞİMLERİ BAŞLATTIK"

Kırklareli Belediyesi olarak Karlov'un son arzusunu yerine getirmek için gayret gösterdiklerini bildiren Kesimoğlu, şunları kaydetti:

"Klintsi Belediyesi ile kardeş şehir olmamızın olumlu olacağını düşünüyorum. Karlov'a, öldürülen eşinin Türk dostu olduğunu ve Karlov'un doğduğu Klintsi kentinin Türkiye'den bir kentle kardeş şehir olmasını çok istediğini ifade etmişti. Biz de bu çağrıyı karşılıksız bırakmak istemedik. Bu konuda girişimleri başlattık."

Marina Karlova, eşi Andrey Karlov'un vefatından önce atalarının doğduğu Bryansk bölgesindeki Klintsi ile Türkiye'de bir kentin kardeş şehir ilan edilmesini çok arzuladığını söylediğini açıklamıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)