taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7657
Euro
7.371
Altın
1651.86
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.917
Bitcoin
49676.02

Rus tankları Kırım'da

Akmescit-Sivastopol yolu üzerinde hareket eden 9 Rus tankı ve Rus askerlerini taşıyan 2 otobüs görüldü.


Whatsapp ile paylaş
Rus tankları Kırım'da

Rus tankları Kırım'da

Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nde, Akmescit-Sivastopol yolunun yaklaşık 40. kilometresinde, Akmescit yönünde hareket eden 9 Rus tankı ve Rus askerlerini taşıyan 2 otobüs görüldü.

Rus tankları Kırım'da

Tankların, şuan Akmescit yolu üzerinde beklediği bildirilirken, yolun kontrolü ise Rusya yanlısı kamuflajlı, kimliği belirsiz kişiler tarafından sağlanıyor.

Rus tankları Kırım'da

AB'DEN RUSYA'YA UKRAYNA TELEFONU

Avrupa Birliği (AB), Ukrayna'daki son gelişmeler bağlamında çözümün parçası olması gerektiğini düşündüğü Rusya ile temasları artırdı. Bu çerçevede, AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy'un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Rus tankları Kırım'da

Van Rompuy'un sözcüsü tarafından yapılan yazılı açıklamada, görüşmenin ana konusunun Ukrayna olduğu ve iki liderin ülkedeki mali konuları ve güvenlik durumunu ele aldıkları belirtildi.

Rus tankları Kırım'da

PUTİN, OBAMA'NIN TELEFONLARINA ÇIKMADI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, yaşananların ardından ABD Başkanı Barack Obama'nın telefonlarına çıkmadığı belirtildi.

Obama da Ukrayna'daki Rus askerleriyle ilgili uyarısını basın yoluyla yaptı

Obama'dan Rusya'ya Ukrayna uyarısı-Tıklayın

Rus tankları Kırım'da

AKPM, ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ DESTEKLİYOR

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) denetim komitesi, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü ve ulusal birliğini desteklediğini belirtti. Komite tarafından yapılan açıklamada, ülkedeki ulusal birliği tehlikeye atacak veya ayrılıkçı duyguların artmasına yol açacak hareketlerden kaçınılması istendi.

Rus tankları Kırım'da

"KIRIM HÜKÜMETİ'Nİ TANIMIYORUZ"

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, şaibeli bir şekilde oluşturulan Kırım Hükümeti'ni tanımadığını bildirdi. Çubarov yaptığı yazılı açıklamada, kimliği belirsiz silahlı kişilerin işgali altında kurulan yeni hükümetin şaibeli olduğunu ve kendisine yasal statü kazandırmak için Kırım Tatar halkını temsil eden milletvekillerine çeşitli devlet görevleri teklif ederek satın almaya çalıştığını belirtti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir