taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5678
Euro
7.2228
Altın
1615.94
Borsa
90264.21
Gram Altın
341.824
Bitcoin
42438.03
fuzulev

Ruslar Avrupa konut pazarına yöneldi

Emlak şirketlerinin verilerine göre; Rusya vatandaşları fiyatların daha uygun olduğu Avrupa ülkelerinden konut alımı gerçekleştiriyor.


Whatsapp ile paylaş

Ruslar Avrupa konut pazarına yöneldi

oü

Rusya’da ekonomik kriz yaşamını yurt dışında sürdürmek isteyenlerin sayısında da artışa yol açtı. Emlak şirketlerinin verilerine göre, 2014 yılının ikinci yarısında Rusya vatandaşlarının Avrupa emlak pazarına olan ilgisi yüzde 7 arttı.

İSPANYA EMLAK PAZARI DÜŞÜŞTE

Novıye İzvestiya gazetesinin haberine göre, Rusya vatandaşları daha önce öncelikle İngiltere ve İspanya’da konut satın alımı ile ilgilenirken, bugünkü şartlarda bu ülkelerin yerini, fiyatların daha uygun olduğu Almanya ve Avusturya gibi ülkeler aldı.

Emlak şirketlerinin verilerine göre, 2014 yılının sonunda Rusya vatandaşlarının İspanya emlak pazarına ilgisi yüzde 40 azaldı. Bu düşüş Londra’da yüzde 15-20 olarak kaydedidi.

VİYANA'YA İLGİ ARTTI

Diğer yandan Rusyalıların Viyana’daki konutlara ilgisi yüzde 30, Berlin konut pazarına ilgisi yüzde 40 arttı. Avrupa’da eskiden daha çok Rus oligarklar konut satın almayı tercih ederken, bugünkü şartlarda diğer Rusyalı zenginlerin de Avrupa konut pazarına yöneldiğine dikkat çekiliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir