taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7664
Euro
7.3725
Altın
1653.84
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.957
Bitcoin
49713.97

Rusya ile Güney Kıbrıs Rum yönetimi anlaşma imzaladı

Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin ile Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis askeri iş birliği anlaşması imzaladı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Rusya ile Güney Kıbrıs Rum yönetimi anlaşma imzaladı

putin

Moskova'daki Novo-Ogarevo Başkanlık Rezidansı'nda Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Anastasiadis'i kabul eden Putin, iki ülke arasındaki ilişkileri ele aldı.

İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Görüşmenin ardından liderler, Rusya ve Güney Kıbrıs Rum kesimi arasındaki 2015-2017 yılı faaliyet programını yanı sıra yatırım, eğitim, askeri gibi 9 farklı alanda iş birliği anlaşmasına imza attı.

KİMSEYE KARŞI BİR HAREKET DEĞİL

İmzalanan askeri iş birliği anlaşmasına ilişkin açıklama yapan Putin, "İki ülke arasındaki askeri iş birliği ve Rus donanmasına ait gemilerin Kıbrıs limanlarına girmesi kimseye karşı bir hareket değil" dedi. Rusya, ayrıca, Kıbrıs Rum Kesimi'ne ekonomik istikrarın sağlanması amacıyla daha önce verilen 2,5 milyar Avroluk borcu yeniden yapılandırdı.

Rusya ile Güney Kıbrıs Rum yönetimi anlaşma imzaladı

PUTİN, KIBRIS'A MALİ YARDIMA DEVAM EDECEK

Putin, Rusya'nın Kıbrıs'a mali yardım sağlamaya devam edeceğini söyledi. Rus lidere yardımları için teşekkür eden Anastasiadis, Rusya'nın Kıbrıs sorununun çözümünde önemli rol üstlenebileceğini ileri sürdü. Rusya'ya karşı uygulanan yaptırımların Avrupa Birliği'ndeki üye ülkelere de olumsuz etki yaptığını söyleyen Anastasiadis, Putin'i Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne ziyaret için davet etti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir