taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

Rusya Ukrayna'ya resmen girdi

Rusya Ordusuna bağlı zırhlı araçlardan oluşan bir konvoyun Ukrayna topraklarına giriş yaparken gözlendiği söylendi.

15.08.2014 - 11:51..
Whatsapp ile paylaş

rus

Bölgede mevcut bulunan İngiliz "The Guardian" ve "The Telegraph" gazetelerinin muhabirlerinin bildirdiğine göre, Ukrayna'ya dün gece giriş yapan Rus askeri konvoyu toplam 23 askeri personel taşıyıcıdan oluşmakta . Konvoya bunun yanı sıra başta akaryakıt olmak üzere ikmal araçları da eşlik ediyor.

UKRAYNA TARAFINA GEÇİŞ YAPILDI

Rus askeri konvoyunun karanlığın çökmesini beklediği, peşinden bir tarla yolunu kullanarak sınır tellerinde bundan önce açılan bir boşluktan Ukrayna tarafına geçiş yaptığı açıklandı . Araçların Rus Ordusunun işaretlerini taşıdığı göze çarptı .  

TRANSİT UÇUŞ HAKLARI İPTAL EDİLDİ

Ukrayna'dan Rusya'ya ekonomik yaptırım kararı Bu arada Ukrayna Parlamentosu'nda Rusya'ya karşı bir dizi ekonomik yaptırım öngören yasa önerisi itiraf edildi. Ukrayna, paketin yanında Rusya'nın Aeroflot ve Transaero havayolu şirketlerinin transit uçuş haklarını da iptal etti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Bakanlar Kurulu üyeleri ve milletvekilleriyle gittiği Kırım'da Ukrayna ile alakalı bir konuşma yaptı.

''RUSYA ÇATIŞMALARI DURDURMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPACAKTIR''

Ukrayna'da insani dram yaşandığını ifade eden Putin, "Rusya çatışmaları durdurmak için elinden geleni yapacaktır" diye belirtti . Öte yandan Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile telefonda görüşerek son olan bitenleri ele aldığı açıklandı.

RUSYA'DAN GELEN YARDIM TIRLARI İNCELENMEYE BAŞLANDI

Öte yandan Ukrayna sınır güvenliklerinin Rusya'dan gelen yardım TIR'larını incelemeye başladıkları bildirildi. Ukrayna sınır güvenliği Bakanlığı görevlisi Sergei Astakhov, kargoların Kızılhaç heyeti tarafından da inceleneceğini söyledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir