taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5755
Euro
7.2432
Altın
1614.91
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.873
Bitcoin
42375.33
fuzulev

Rusya'da yeni olimpiyat skandalı: Köpekleri zehirleyin

Soçi Olimpiyatlarına az bir süre kala Rus hükümeti, Soçi’de bulunan başıboş köpeklerin toplanarak zehirlenmesi için bir firma ile anlaştı.


Whatsapp ile paylaş

Rusya'da yeni olimpiyat skandalı: Köpekleri zehirleyin

Rusya'da yeni olimpiyat skandalı: Köpekleri zehirleyin

7 Şubat’ta başlayacak Soçi Olimpiyatları öncesi Rusya’da bir skandal daha ortaya çıktı. Rus hükümeti, Soçi’de bulunan sokak köpeklerinin zehirlenmesi için düğmeye bastı. Ülkede bulunan insan hakları savunucuları ise yapılacak olan uygulamaya itiraz etti. Hayvan hakları savunucuları köpekleri zehirleyecek firmayı ‘köpek avcısı’ olarak adlandırırken firma sahibi Alexei Sorokin ise kendisini savundu.

KENDİNİ SAVUNDU

Sorokin, başıboş gezen köpeklerin turistlere saldırabileceğini ve olimpiyat için sorun oluşturabileceğini belirtti. Sorokin açıklamasında ayrıca, “Olimpiyat oyunları sırasında bir kayakçının saatte 130 kilometre hızla giderken sıçradığını ve yere indiğinde köpeklerin ona doğru koştuğunu hayal edin. Bu hem sporcu hem de köpekler için ölümcül bir sonuç doğurur” dedi. Sorokin ayrıca sokaktaki köpekleri ‘biyolojik çöp’ olarak adlandırdı. Soçi, Rusya’da başıboş gezen köpeklerin en çok olduğu bölgelerin başında geliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir