taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6406
Euro
7.2791
Altın
1597.28
Borsa
88839.66
Gram Altın
341.233
Bitcoin
41932.68

Rusya'dan Bitcoin’e yasak

Dünyanın en popüler dijital para birimi Bitcoin, Çin'in ardından Rusya'da da yasaklandı.


Whatsapp ile paylaş

Rusya'dan Bitcoin’e yasak

Rusya'dan Bitcoin’e yasak

Hiçbir merkez veya ülke tarafından kontrol edilmeyen ve çok yüklü para transferlerinin birkaç dakikada, hiçbir prosedüre ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebildiği Bitcoin, bu kolaylıklarıyla kullanıcıları cezbediyor. Son zamanlarda, en büyük eksiği olan istikrarı da kazanmaya başlayan dijital para birimi, Rusya tarafından yasaklandı.

Rusya Merkez Bankası, Rusya'nın para biriminin Ruble olduğunu ve Bitcoin'in Rusya'da para birimi olarak kullanılamayacağını açıkladı.

DİJİTAL PARA BİRİMİNİ SUİSTİMALLERE MÜSAİT KILIYOR

Rusya'nın Bitcoin'i yasaklamasının ardındaki sebebin, dijital para biriminin yasa dışı aktivitelerde sıkça kullanılması olduğu söyleniyor. Bitcoin'in sistemi, bu tarz aktivitelerin kanıtlanmasını zorlaştırıyor ve dijital para birimini suistimallere müsait kılıyor.

Rusya'nın Bitcoin'i yasaklaması, ülkedeki hiçbir kamu veya eğitim kurumunun Bitcoin kabul etmeyeceği anlamına geliyor. Yine, Rusya'da faaliyet gösteren özel kuruluşlar da, kararla birlikte Bitcoin'i kabul etmeyeceklerdir. Öte yandan, Rusya'da yaşayan bireysel Bitcoin kullanıcıları, dijital para birimini kullanarak web üzerinden satın almalar yapmaya devam edebilecekler.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir