taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7651
Euro
7.3702
Altın
1650.01
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.93
Bitcoin
49570.97

Saadet Partisi Uşak'ta seçime giremeyecek

Uşak İl Seçim Kurulu, aday listesini geç teslim ettiği gerekçesiyle Saadet Partisi'nin 30 Mart'taki yerel seçimlere katılmamasına karar verdi


Whatsapp ile paylaş
Saadet Partisi Uşak'ta seçime giremeyecek

Saadet Partisi Uşak'ta seçime giremeyecek

CHP'nin, İlçe Seçim Kurulu kararı ile Sarıyer'de seçime giremeyeceğinin açıklanmasının ardından politika gündemi CHP'nin bu skandalını konuşuyordu. Kararın aldındığı günün akşamında YSK olaya müdahale etti ve CHP'nin son anda seçime katılmasına izin verdi. Aynı skandal ise bu kez Saadet Partisi'nde yaşandı. 

Uşak İl Seçim Kurulu, Saadet Partisi'nin Uşak Belediyesi, Ulubey ve Eşme ilçe belediye başkan adayları ile il genel meclisi üyelerini içeren aday listesini geç teslim ettiği gerekçesiyle 30 Mart'taki yerel seçimlere katılmamasına karar verdi.

"AK PARTİ'Yİ DESTEKLEMEYECEĞİZ"

İl Seçim Kurulu yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Saadet Partisi'nin aday listesi saat 17.07'de teslim edildi. Diğer siyasi partilerin üyelerinin de duruma itiraz etmesi üzerine kurul, Saadet Partisi'nin Uşak'ta 30 Mart'taki seçimlere katılmamasına karar verdi. Saadet Partisi İl Başkanı Yunus Acar,  "Listeyi zamanında teslim edemedik, konuyla ilgili genel merkezimiz Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulundu" dedi. Uşak'ta AK Parti'yi destekleyecekleri yönündeki söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Acar, "Saadet Partisi hiçbir partiyi desteklemez, hiçbir partinin bayrağı altında yer almaz. Çünkü onlar Batı yanlısıdır. Ayrıca iddia edildiği gibi 15 dakikalık değil, 5 dakikalık bir gecikmemiz oldu" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir