taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.579
Euro
7.2498
Altın
1621.51
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.827
Bitcoin
41895.69
fuzulev

Sabah ve ATV'nin yeni sahibi Zirve Holding oldu

Rekabet Kurumu, Sabah ve Atv'nin Zirve Holding'e satışıyla ilgili beklenen kararını açıklayarak; Sabah ve Atv'nin Zirve Holding'e satışına onay verdi.


Whatsapp ile paylaş
Sabah ve ATV'nin yeni sahibi Zirve Holding oldu

Sabah ve ATV'nin yeni sahibi Zirve Holding oldu

İzin sonrasında Sabah ve Atv’nin yüzde 75’ine sahip Turkuvaz şirketinin hisseleri Çalık Holding’ten Zirve Holding’e geçti. Böylece Kalyon İnşaat’ın sahibi Ömer Faruk Kalyoncu’nun sahibi olduğu Zirve Holding, Sabah ve Atv’nin yeni patronu oldu. Ancak açıklamadan Katarlılar'ın şirketteki yüzde 25'lik payının devam ettiği anlaşılıyor.

1,1 MİLYAR DOLARA ÇALIK GRUBU'NA SATILMIŞTI

Kalyon İnşaat'ın bağlı olduğu Zirve Holding'in İstanbul Ticaret Odası’na kaydı 23 Ağustos 2013’te yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı konumunda ise Ömer Faruk Kalyoncu bulunuyor. Şirketin sermayesi ise 380 milyon TL olarak belirlendi. Ciner Grubu tarafından Dinç Bilgin'den satın alınan Sabah Gazetesi ve ATV'ye TMSF 2007 yılında el koymuş, daha sonra da grup 22 Nisan 2008'de 1.1 milyar dolar karşılığında Çalık Grubu'na satılmıştı. Çalık Grubu'nun Sabah ve ATV'yi satmak istediği uzun süredir kulislere yansıyordu. Hatta geçtiğimiz yıl Rupert Murdoch’un sahibi olduğu News Corp talip olmuş, ancak bir süre sonra görüşmeler anlaşma olmadan sonlandırılmıştı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir