taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Sabancı'dan ekonomiye övgü geldi

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer 'Ekonomi sapasağlam ayakta' dedi.

17.04.2014 - 11:32..
Whatsapp ile paylaş

Sabancı'dan ekonomiye övgü geldi

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Türk ekonomisinin 17 Aralık operasyonları ve seçim atmosferi karşısında sağlam bir görüntü çizdiğini söyledi.

"BUNDAN 10 YIL ÖNCE OLSA..."

Moody's'in Türkiye'nin kredi notu görünümünü durağandan negatife düşürmesini eleştiren Dinçer şunları söyledi: "Fed'in para politikalarında değişime gittiği bir döneme 17 Aralık'ta yaşananlar ve seçim sürecinin de eklenmesi dikkate alındığında Türkiye ekonomisinin kırılgan olduğunu düşünmüyorum. Bundan 10 yıl önce olsa böyle bir süreci büyük hasarla atlatırdık. Bence Türkiye ekonomisi esnek ve çok hızlı tepki veren bir yapıya sahip." 

Sabancı'dan ekonomiye övgü geldi

Bu arada, Akbank'ın iç tasarrufları artırmak amacıyla 2012 yılında hem ürün ve hizmet, hem de sosyal sorumluluk anlamında başlattığı "Tasarruf Seferberliği" ikinci yılını tamamladı. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ve Akbank Bireysel Bankaclıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge ile Akbank'ın marka yüzleri Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık, Tasarruf Seferberliği'nin üçüncü yılını Akbank'ın doğum yeri olan Adana'da, "Ekonominin Kahramanı Çocuklar" Projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine tasarruf dersi vererek başlattı. Akbank'ın tasarruf seferberliğinin üçüncü yılına Adana'da başladıklarını belirten Hakan Binbaşgil, "Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar Projesi kapsamında geçtiğimiz iki yılda 15 bin öğrenciye ulaştık. Projemizi sadece büyük illerde değil Türkiye'nin geneline yaygın şekilde yürütüyoruz. 2014 sonunda amacımız en az 18 bin 'Ekonominin Kahramanı' daha çıkarmak" dedi.

ÜNLÜLER ÇOCUKLARA TASARRUFU ANLATTI

Akbank Tasarruf Seferberliği'ne, doğduğu şehir Adana'da katılmanın kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyen Kıvanç Tatlıtuğ, "Bir yandan çocuklara tasarruf konusunda ipuçları verirken, bir yandan da çocukluğumdan hatırladığım kendi tasarruf sırlarımı da paylaştım. Her biri birer zeka pırıltısı olan çocukların konuya ilgisini görmek harika" dedi. İlker Ayrık da, "Özellikle, ülkemizin kalkınmasında büyük önemi olan tasarruf konusunda kısa da olsa rol almış olmaktan mutluyum" dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir