taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7549
Euro
7.3612
Altın
1657.43
Borsa
92381.82
Gram Altın
360.149
Bitcoin
49679.96

Sabiha Gökçen Havalimanı'na iki yeni ortak

Malaysia Airports ile Limak Grubu, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve LGM Havalimanı İşletmeleri'nin yönetimine ortak oluyor.


Whatsapp ile paylaş

Sabiha Gökçen Havalimanı'na iki yeni ortak

Sabiha Gökçen Havalimanı'na iki yeni ortak

Rekabet Kurulu, Malaysia Airports Holdings Berhad'ın, iştiraki Malaysia Airports MSC Sdn Bhd aracılığıyla İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme AŞ ve LGM Havalimanı İşletmeleri Ticaret ve Turizm AŞ'nin yüzde 40 oranındaki hisselerinin devralınması işlemine izin verdi.

MALAYSIA İLE LİMAK GRUBU ŞİRKET YÖNETİMİNE ORTAK

Böylece, Malaysia Airports MSC Sdn Bhd ile Limak Grubu söz konusu şirketlerin yönetimine ortak olacak. Rekabet Kurulu, Alliance One Tütün AŞ tarafından yüzde 50 oranında hissesinin devralınması suretiyle Oriental Tütün Paketleme Sanayi Ticaret AŞ'nin devralan ile Öz-Ege Tütün Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ortak girişimine dönüştürülmesi işlemine izin verdi.

ORTAK GİRİŞİME DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İŞLEMİNE İZİN VERİLDİ

Edison Mission Energy'nin iştiraki Mission Energy Holdings International Inc'nin tüm hisselerinin NRG Energy Holdings Inc. tarafından devralınması işlemine de izin verilmesi kararlaştırıldı. Kurul ayrıca, Fina Enerji Holding AŞ tarafından yüzde 70 oranında hissesinin devralınması suretiyle Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik AŞ'nin devralan ve Polat Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin ortak girişimine dönüştürülmesi işlemine izin verdi. Rekabet Kurulu, Venetos Holding AG'nin Schmolz+Bickenbach AG'yi devralması işlemine izin verildiğini de duyurdu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir