Euro
15.0801
-0.99%
Dolar
13.5256
-0.91%
Altın
777.7550
-1.31%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
509.620
1.30%
5ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 5 C

  Kuş gribi Avrupa'da yeniden ortaya çıktı

  Almanya Federal Tarım Bakanı Christian Schmid, birçok eyalette kuş gribinin yayılmasının ardından hayvanların bundan sonra kapalı kümeslerde tutulacağını belirtti.
  • 25.11.2014 - 12:10
  Kuş gribi Avrupa'da yeniden ortaya çıktı

  Kuş gribi Avrupa da yeniden ortaya çıktı #1

  Schmid, açıklamasında, Mecklenburg-Vorpommern ve Aşağı Saksonya ile Brandenburg eyaletlerinin göçmen kuşların geçiş güzergâhında olduğunu bundan dolayı da çeşitli önlemler alınması için federal düzeyde çalışma yapılacağını açıkladı. Kuş gribi ile mücadelenin kıta Avrupa’sının bir sorunu olduğunu belirten Tarım Bakanı Schmidt, Almanya'da alınacak önlemler için Avrupa Birliği'nden para talep ettiklerini ifade etti.

  Göçmen kuşların Güney Kore ve Balkar Gölü’nü takip ederek Almanya ve Hollanda’ya indiğini belirten Schmidt, Almanya’nın genelinde önlemler alınması bütün eyaletlerin katılacağı bir toplantı düzenleneceğini ve burada alınacak tedbirlerin karara bağlanacağını söyledi.

  YÜZ BİNLERCE HAYVAN TELEF OLDU

  Bir ay içinde yüz binlerce kümes hayvanının kuş gribinden dolayı telef olduğunu ifade eden Schmidt, göçmen kuşların konakladığı bazı bölgeleri karantinaya alabileceklerini ifade etti. Öte yandan, Hollanda genelinde de tavuk ve yumurta nakline yasak koyuldu ve hayvanlara kümes zorunluluğu getirildi. Yasağın pazar gününe kadar geçerli olacağı ifade edildi.


  Görüş Bildir