Petrol
87.17
0.33%
Euro
19.6387
0.11%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.078
-0.18%
Borsa
5046
0.00%
Bitcoin
320.912
-0.72%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  Adana'nın doğal ilacı şalgam eczanelerde satılacak

  Kefir, ayran gibi geleneksel içeceklerimizden şalgamı eczanelerde görürseniz şaşırmayın.
  • 18.11.2014 - 10:34
  Adana'nın doğal ilacı şalgam eczanelerde satılacak

  Adanalıların "doğal ilacımız" diye adlandırdığı her derde deva olan şalgam suyu  gerekli çalışmaların tamamlanmasının ardından şifa kaynağı eczane raflarındaki yerini alacak.

  Adana nın doğal ilacı şalgam eczanelerde satılacak #1

  Türkiye şalgam suyu pazarının lideri ve şalgam suyu üretimine ait ilk fabrikayı kuran Doğanay Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Doğanay, açıklamalarda bulundu.

  "ŞALGAM ULUSAL İÇECEK OLMA KONUMUNDA"

  Doğanay, dünyada eşi, benzeri olmayan ve Çukurova Bölgesi’ne ait olan yöresel içeceği şalgam suyunun, artık yöresellikten çıkıp aynen ayran ve limonata gibi ulusal içecek konumuna geldiğini belirtti.

  "ŞALGAM SUYUNU ECZANE RAFLARINDA GÖRÜRSENİZ ŞAŞIRMAYIN"

  Şalgam suyunun aynı zamanda bir dünya içeceği olma yolunda hızla ilerlediğini dile getiren Doğanay, 4 üniversitenin şalgam suyuyla ilgili çalışmalar yaptığına dikkat çekti. Doğanay, şalgam suyu üzerine doktora tezi yapan akademisyenlerin de olduğunu belirterek, "Çalışma yapan üniversitelerimizden aldığımız duyumlara göre, tüm insanlığı ilgilendiren çok önemli bulgulara ulaşılmış. Profesörlerimiz ulaştıkları bilgilerin bazılarını bizlerle paylaştılar. Bize anlatılanlara baktığımızda, ilerleyen dönemde şalgam suyunu eczane raflarında görürsek şaşırmamalıyız. Çalışmalar devam ettiğinden bulguları kamuoyuyla paylaşamıyoruz. Tüm araştırmalar tamamlandığında akademisyenlerimiz yaptıkları çalışmaları ve elde ettikleri sonuçları kendileri açıklayacak. Zaten bu tür çalışmaları biz üreticilerin değil bizzat bilim insanlarının açıklamasını daha doğru buluyorum" ifadelerini kullandı.

  Adana nın doğal ilacı şalgam eczanelerde satılacak #2

  "30’UN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRACAT YAPIYORUZ"

  30’un üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını anlatan Doğanay, hedeflerinin tüm dünyaya şalgam suyu ihraç etmek olduğunu kaydetti. 1997 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan fabrikasında şalgam suyu üretimiyle çalışmalarına başlayan Doğanay, ürün portföyünde acılı ve acısız seçenekleriyle sunulan şalgam suyu dışında limonata, yüzde 100 üzüm sirkesi, yüzde 100 elma sirkesi, balzamik sirke, limon sosu, yüzde 100 limon suyu, yüzde 100 portakal suyu, yüzde 100 Nar ekşisi, ve Nar ekşisi sosları bulunuyor.

  Adana nın doğal ilacı şalgam eczanelerde satılacak #3

  AÇILIŞI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL YAPACAK

  17 yıllık çalışmayla şalgam suyunu önce tüm Türkiye’ye sonra tüm dünyaya tanıtarak bir dünya içeceği haline getiren Doğanay, Amerika’dan Çin’e 30’un üzerinde ülkeye ihracat yapan bir dünya markası ortaya çıkardı.

  Ar-Ge çalışmaları sonucu içecek sektöründe atılım yapan Doğanay Gıda, 2014 yılında yaptığı toplam 40 Milyon euro yatırımla tam kapasite çalıştığında günlük bin 200 ton üretim yapabilecek nitelikte ikinci fabrikasını kurdu. Fabrikanın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in yapacağı belirtiliyor.

  40 milyon euroluk yatırımla CamPET teknolojisini Türk tüketicisiyle buluşturan Doğanay Gıda, dünya içecek ve sıvı gıda sektörünün devlerine de örnek teşkil ediyor. Dünyada "FreshSafe-PET" olarak da bilinen "CamPET" teknolojisi için sektöründe dünya lideri Alman KHS şirketiyle anlaşan Doğanay Gıda, bünyesindeki Türk mühendislerin geliştirdiği dolum teknolojisini tanıtıyor.

  Adana nın doğal ilacı şalgam eczanelerde satılacak #4

  "GIDA BOYASI YOK"

  Ürünlerinin %100 doğal olduğunu söyleyen Doğanay, "Ürünlerimizde kesinlikle gıda boyası yok. Ürünlerimiz ayrıca el değmeden sağlıklı bir şekilde tüketicimizle buluşuyor." diyor.


  Görüş Bildir