Dolar
7.297
1.2825%
Euro
8.6087
1.4853%
Altın
1934.11
1.1547%
Borsa
1114.18
0.372%
G. Altın
454.057
2.5447%
Bitcoin
83976.81
3.0953%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Ambulans uçak umredeki hasta için havalandı

  Denizli'den kutsal toprakları ziyaret etmek üzere gittiği umrede rahatsızlanan kadın, ambulans uçakla memleketine getirildi.
  • AA
  • 23.01.2017 - 01:57
  Ambulans uçak umredeki hasta için havalandı

  Ambulans uçak umredeki hasta için havalandı #1

  Pamukkale ilçesi Kocadere Mahallesi'nde ikamet eden 64 yaşındaki Fatma Kuzu, ocak ayı başında kutsal toprakları ziyaret için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonuyla umreye gitti.

  MEKKE'DE RAHATSIZLANDI

  Göğüs kanseri teşhisiyle 5 yıl önce tedavi gördüğü öğrenilen Kuzu, Mekke'de rahatsızlandı. Kral Faysal Hastanesi'nde tedavi altına alınan Kuzu'nun durumunun ağırlaşması üzerine Denizli'deki ailesine haber verildi.

  Ambulans uçak umredeki hasta için havalandı #2

  AİLESİ YARDIM İSTEDİ

  Kuzu'nun ailesi tedavinin Türkiye'de devam etmesi için girişimlerde bulundu. Konunun eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu'na bildirilmesi üzerine Kuzu, Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağı ile Cidde Havalimanı'ndan Çardak Havalimanı'na getirildi. Kuzu, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  Ambulans uçak umredeki hasta için havalandı #3

  "ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN"

  Fatma Kuzu'nun eşi Hasan Kuzu (74), AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin 2 Ocak'ta umreye gittiğini belirterek, umrede iken 16 Ocak'ta hastalandığını ve yoğun bakıma alındığını belirtti. Yoğun bakımda olduğu için çıkmasına izin vermediklerini dile getiren Kuzu, "Ben çaresiz kaldım. Koyunların kuzularını kaybettiği gibi. Fakat Sema Hanım'dan Allah bin kere razı olsun, o yetişti imdadımıza. Bakanlıklarla görüştü, bizimle ilgilendi. Allah devletimizden razı olsun." dedi.

  Ambulans uçak umredeki hasta için havalandı #4

  Fatma Kuzu'nun kızı Arzu Tarımer ise "Rahatsızlanan ve yoğun bakımda olan annemi Türkiye'ye getirmek için milletvekilimiz Sema Ramazanoğlu'nu aradık yardım istedik. Özellikle kendisiyle bizzat görüştüm. 4-5 gündür diyalog halindeyiz. Özel uçakla annemin buraya sevkini sağladı. Bir vatandaş olarak bize bütün ilgiyi alakayı fazlasıyla gösterdiler. Devletimizden Allah razı olsun." diye konuştu.

  "HÜKÜMETİMİZİN SAĞLIK ALANINDA YAPTIĞI YATIRIMLARIN BİR GÖSTERGESİ"

  Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, AK Parti Denizli Milletvekili Ramazanoğlu da yaptığı yazılı açıklamada, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirterek, "Avrupalı ülkelerinin insanına verdiği önemi bir dönem gıpta ile izler, iç geçirirdik. Ancak biz de artık onların seviyesine ulaştık. Nerede bir insanımızın bizlere ihtiyacı var ise her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz. Son yaşanan ve umre için kutsal topraklara giden Fatma Kuzu'nun Denizli'ye getirilmesi de hükümetimizin sağlık alanında yaptığı atılımların bir göstergesidir. Tarafımıza ulaşan ve yardım isteyen Hasan Kuzu'nun talebini hemen işleme alarak bakanlıklar düzeyinde gerekli girişimleri başlattık. Tahsis edilen ambulans uçak ile hastamızın Denizli'ye getirilmesini sağladık. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Fatma kardeşimizin tedavi sürecini de takip etmeye devam edeceğiz. Kuzu ailesine tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

  Görüş Bildir