Petrol
109.09
-0.01%
Euro
17.253
-3.22%
Dolar
16.3341
-3.26%
Altın
952.83
-3.96%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
347.802
-4.30%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Bakanlık onaylı Dalyan çamuru

  Sağlık Bakanlığı onaylı 'Dalyan Çamur Banyosu'na yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor.
  • 03.07.2013 - 16:39
  Bakanlık onaylı Dalyan çamuru

  Bakanlık onaylı Dalyan çamuru #1

  Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Dalyan'ın sahip olduğu tarihi ve kültürel güzellikler ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yaptığını söyledi.

  MİNERALLİ ÇAMUR

  Bölgeye çamur banyolarına girmek için gelen çok sayıda ziyaretçi olduğunu belirten Yılmaz, "Burada kullanılan çamurun Sağlık Bakanlığı onaylı olması, kullananlara güven, ülke turizmine de ciddi katkı sağlıyor. Yeni açılan tesis sayesinde turistlerin ve bölgemizin ihtiyacı olan mineralli çamur beldeye kazandırılmış oldu. Bölgemizin eksiklerinden birisini giderdikleri için tesisi açanlara teşekür ediyorum" dedi.

  Tesis işletmecisi Talat Yalılı ise Sağlık Bakanlığı onaylı çamur tesisi açtıklarına işaret ederek, şöyle konuştu:

  "Banyolarda normal çamur havuzundan ayrı, gül, ada çayı ve biberiye yağlı çamur havuzları da var. Günlük yaklaşık bin ile bin 500 ziyaretçi geliyor. Özellikle Rus, İngiliz ve Alman turistler ilgi gösteriyor. Sağlık Bakanlığı'nın da verdiği onayla buradaki çamur, kas rahatsızlıklarına, romatizmal rahatsızlıklara, kadın hastalıklarına, akneye ve sivilceye iyi geliyor. Burada kullanılan çamur kuru olarak çıktığında Sağlık Bakanlığının tespitine göre bir litresinde bir kilo 350 gram mineral bulundu. Bu da şu ana kadar dünyada eşine rastlanmamış nitelikte."

  Yalılı, çamurun yerinde çıkışı, tesisteki işlemleri ve yapılan her aşamasının İl Sağlık Müdürlüğünün kontrolünde olduğunu ifade etti. Ziyarteçilerin tesiste sadece çamur banyolarından istifade etmeyeceğini vurgulayan Yalılı, tesisteki Türk hamamı, sauna, hümik asit banyoları, masaj evleri gibi diğer aktivitelerden de yararlandıklarını dile getirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir