Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.282
-0.53%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Çift kol nakli yapılan Mustafa Sağır konuştu

  Antalya'da kol nakli yapılan Mustafa Sağır, "Traş olmak, ama en çok da yüzüme dokunabilmek istiyorum" dedi.
  • 11.02.2016 - 13:42
  Çift kol nakli yapılan Mustafa Sağır konuştu

  Çift kol nakli yapılan Mustafa Sağır konuştu #1

  Antalya'da 31 Ocak'ta geçirdiği trafik kazası sonrasında tedaviye alındığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 1 Şubat'ta beyin ölümü gerçekleşen Emin Konar'ın kolları ve organları bağışlandı. Konar'ın kolları, dün Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan ile aynı bölümdeki öğretim üyesi eşi Prof. Dr. Ömer Özkan ve 35 kişiyi bulan ekibince başarılı bir operasyonla Mustafa Sağır'a nakledildi.

  DURUMU İYİYE GİDİYOR

  Yaklaşık 11 saat süren operasyonun ardından Mustafa Sağır, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Hocalar, ameliyata son derece olumlu duygular ile giren Sağır'ın aynı olumlu ruh haliyle uyandığını ve bunun da tedaviyi olumlu etkilediğini söylüyor. Ameliyat sonrası durumu her geçen gün daha iyiye giden Mustafa Sağır şunları söyledi:

  Çift kol nakli yapılan Mustafa Sağır konuştu #2

  "EN ÇOK KENDİ YÜZÜME DOKUNMAK İSTİYORUM"

  "Çok duygulandım, çok buruk anlar yaşadım. Arkadaşlarımdan hep gerideydim. Hep farklıydım. Kollarım ile ellerim ile ilk olarak bana evlatlarının kollarını bağışlayan annenin elini öpeceğim. Evlenmek istiyorum, çocuğum olsun istiyorum, sevdiklerime sarılmak istiyorum. Ama en çok kendi yüzüme dokunabilmek istiyorum. Traş olmak, yüzümü yıkayabilmek, dişlerimi fırçalayabilmek istiyorum."

  "YAPTIĞIM EN RAHAT NAKİLDİ"

  Prof. Ömer Özkan, ameliyat ve hastası için şunları söylüyor: "Mustafa çok motive bir hastaydı. 'Ben size teslim oldum' dedi. Uyandığında ise kollarına bakıyordu. Allah kimseye yaşatmasın o eksikliği ama yokluktan sonra onu görmek çok güzel bir şeydir. Bunu ancak onlar anlar. Biz onların sevincini görmekle yetiniyoruz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir