Euro
15.2371
-0.42%
Dolar
13.4622
-0.33%
Altın
797.6930
-0.35%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
496.858
2.02%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Doğum sonrası sarkmalara son

  Estetisyen Leyla Şeker, kilo ve selülit probleminde etkili olan pressoterapi hakkında bilgi verdi.
  • 05.11.2012 - 11:23
   Doğum sonrası sarkmalara son

   Doğum sonrası sarkmalara son #1

  Pressoterapinin; basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar vücuttaki lenf noktalarına uygulanan bir basınç terapisi olduğunu anlatan Leyla Şeker, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak, damarlar arasında biriken sıvıyı drene eden söz konusu terapinin, çeşitli hastalıklar nedeniyle oluşan ödemin tedavisinde kullanıldığını vurguladı. Şeker, "Pressoterapi, vücuttaki lenf noktalarından başlayarak yapmış olduğu basınçlı uyarılarla ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir. Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığını arttırmak için uygulanan bir yöntemdir. Sistemin en önemli özelliği; vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktır" dedi.

  Pressoterapi uygulamasının, aynı zamanda da zayıflama sürecinde hastanın ödemini atmasını ve daha rahat bir zayıflama süreci geçirmesini sağladığını dile getiren Şeker, "Lenfatik drenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulanarak, lenf drenajı sağlanır. Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur. Bu da güzel ve pürüzsüz bir cilt yaratır. Bir seans 15-25 dakikadır ve bir kür ortalama 10-15 seanstan oluşur. Velashape ya da kavitasyon sonrası uygulanması etkinliği arttırır" ifadesini kullandı.

  Kilo ve selülit probleminde olduğu gibi gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkmalarının toplanmasında, hamilelik sonrasında oluşan varis, ödem ve sarkmalarda, lenf akımının düzenlenmesinde kullanılarak, çok etkili ve kalıcı sonuçlar alındığı yorumunda bulunan Şeker, pressoterapinin dolaşım, sindirim, kas ve lenfatik sistemleri hızlandırıp yorgunluk stres ve gerginliği azalttığını da sözlerine ekl


  Görüş Bildir