Eğer sarımsağı kulağınıza koyarsanız... 30 dakika içerisinde mucizeye şahit olun!

Eski yıllardan beri sofralarımızdan eksik etmediğimiz doğanın en büyük mucizelerinden olan sarımsak, binbir derde deva oluyor.

Eski Mısır'dan günümüze kadar şifa bulmak isteyenlerin kullandığı sarımsak, çağımızın hastalığı kansere karşı büyük bir güç oluşturuyor.

Bağışıklık sistemini de güçlendiren sarımsak, kış hastalıklarından korunmamıza yardımcı oluyor. Ayrıca iyi bir selenyum kaynağı olan sarımsak, tiroid bezi, metabolizma, cilt ve tırnaklar için çok faydalıdır.

ve kalp krizi gibi hastalıklara da iyi gelen sarımsak, yüksek tansiyonu olan kişilerin kan basıncını düşürdüğü ortaya çıktı.

Ayrıca sarımsak, alzheimer hastalığı ve bunama gibi yaygın beyin hastalıkları riskini azaltıyor. Saçları da güçlendiriyor ve daha canlı görünmesini sağlıyor.

İçerisinde barındırdığı faydalarla göz dolduran sarımsağı daha öncve kulağınıza koymayın denediniz mi?

Sarımsağı kulağınıza koyarsanız, muzdarip olduğunuz ağrısından kolaylıkla kurtulabilirsiniz! Nasıl mı? Detayları aşağıya ekliyoruz. Ancak önce sarımsağın diğer faydalarını yazalım.

Sarımsağın diğer faydaları

Sarımsak tüketimi dökülmelerini engeller ve saçları güçlendirir.

Zehirlenme sırasında sarımsak yutulması önerilir.

Sarımsağı kolesterolü düşürmede rolü bulunur.

İdrar söktürücü bir özelliği vardır.

Kireçlenme problemlerine iyi gelir.

Bağırsakların daha hızlı ve düzenli çalışmasını sağlar. Bu sayede hazımsızlık problemlerini ortadan kaldırır. Kabızlığa iyi gelir.

Enfeksiyon ve iltihapların iyileşmesinde faydalıdır.

Kansere karşı koruyuculuğu bulunmaktadır.

Sarımsağı kulağınıza koyarsanız!

İki kaşık susam yağını ve bir kaşık daha önceden ezdiğiniz sarımsağı pişirin.Soğuyunca yağı süzün ve kulağınıza 2-3 damla kadar damlatın.

Eğer kulak enfeksiyonunuz varsa, bir ipe bağladığınız bir diş sarımsağı kulak dışına yerleştirip yarım saat bekleyin. Ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.