Petrol
85.38
-2.06%
Euro
18.1535
-0.02%
Dolar
18.488
-0.10%
Altın
988.03
0.01%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
364.197
0.35%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Eyfel Kulesi meme kanseri için ışıklandırıldı

  Kulenin üzerinde ayrıca meme kanseri ile mücadelenin artık sembolü haline gelen pembe kurdele görüntüsü yansıtıldı.
  • AA
  • 27.09.2016 - 01:22
  Eyfel Kulesi meme kanseri için ışıklandırıldı

  Eyfel Kulesi meme kanseri için ışıklandırıldı #1

  Fransa’da bu yıl 23'üncüsü düzenlenen etkinlikte, başkentin en yüksek binası olarak bilinen Montparnasse Kulesi de yine pembe ışık ve kurdele ile ışıklandırıldı.

  EKİM AYI BOYUNCA ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

  Eyfel Kulesi ve Montparnasse Kulesi’nin törenle bu akşam özel ışıklandırılması ile birlikte meme kanserine karşı ekim ayı boyunca düzenlenecek etkinliklere de böylece start verildi. Eyfel Kulesi’nin pembe renkle ışıklandırılması için düzenlenen etkinliğe çok sayıda Fransız ve yabancı turist de katıldı.

  Eyfel Kulesi meme kanseri için ışıklandırıldı #2

  Paris’i ziyaret eden Amerikalı kadın turist Mary Malvinson, kendisinin de meme kanserine yakalandığını ve bu hastalığı yendiğini belirtti. Eyfel Kulesi’nin pembe renkle ışıklandırılmasından çok etkilendiğini ve heyecanlandığını kaydeden Amerikalı turist kadın, "Bugün benim için çok duygusal bir gün, meme kanseri ile mücadele için yapılacak araştırmalara herkesin elinden gelen desteği vermesi çağrısı yapıyorum" dedi.

  Eyfel Kulesi meme kanseri için ışıklandırıldı #3

  ETKİNLİKLERDEN TEDAVİ İÇİN MALİ FON ELDE EDİLECEK

  Meme kanseri ile mücadele için bilinçlendirme kampanyası boyunca başkentte çeşitli seminerler, konferanslar, sergiler ve konserler düzenlenecek.
  Yine kampanya boyunca meme kanserini yenmek için yapılan bilimsel araştırmalara destek amacıyla kurulan fona verilen mali desteğin artması için çalışmalar sürdürülecek.

  FRANSA'DA HER YIL 50 BİN KİŞİ MEME KANSERİ

  Fransa’da her yıl 50 bin yeni meme kanseri vakası görülürken, 35 ve 65 yaş grubu kadınlar arasında meme kanseri birinci derece ölüm nedeni olarak gösteriliyor.

  Eyfel Kulesi meme kanseri için ışıklandırıldı #4


  Görüş Bildir