Dolar
7.6582
0.4301%
Euro
8.9072
0.0449%
Altın
1861.75
-0.3271%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.493
0.117%
Bitcoin
82269.16
1.0116%
24ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 24 C

  Güzel gülümsemenin püf noktası sağlıklı dişler

  Ortodontist Dr. Aylin Yalçın’a göre, güzel bir gülümsemenin püf noktası sağlıklı dişler.
  • 22.09.2012 - 10:28
  Güzel gülümsemenin püf noktası sağlıklı dişler

  Güzel gülümsemenin püf noktası sağlıklı dişler #1

  Gülerken dişlerinin görünmesinden memnun olmayan çok sayıda kişinin kendilerine başvurduğunu belirten Ortodontist Dr. Aylin Sezen Yalçın, güzel bir gülümsemenin mutluluk hormonu endorfini arttırdığını, insanların daha çok kendine güven duyarak daha sosyal hale geldiğini söyledi. Gülme sorunu olanların bunu ömür boyu çekmeleri gereken bir durum gibi kabul etmemelerini öneren Yalçın, "Artık pek çok kişi gülüş sorunlarıyla ilgili bize başvuruyor. Sadece ünlüler değil güzel bir gülüşe sahip olmayı herkes istiyor. Bu konuda bilinç düzeyini artırmaya çalışıyoruz. Bazen ağrılı ve acil durumları tedavi ederken, diğer bir taraftan da kişiye özel "gülüş tasarımı" uygulayarak kusursuz estetik gülüşler yaratmaya çalışıyoruz" dedi.Büyükşehir insanının vaktinin kısıtlı olduğuna dikkat çeken Yalçın, son teknoloji uygulamalarıyla bir haftada yeni bir gülüşe sahip olmanın mümkün olduğunu söyledi. Yalçın, gülüş tasarımındaki uygulamaları şöyle anlattı: Diş renklerinin beyazlatılması yani bleaching, diş minesi ve dentinde oluşan renklenmeyi, carbamidperoksid veya hidrojen peroksid içerikli sadece diş hekimlerinin kullanabileceği malzemelerle ve yöntemlerle yapılan ağartma işlemidir.

  GÜLERKEN DİŞETLERİNİZ ÇOK GÖRÜNÜYORSA...

  Gülme sırasında, dişetlerinin 1-2 mm den fazla görünmesi durumuna "gummysmile" diyoruz. Estetik olarak rahatsızlık yaratan bu durum dişetlerinin lazer ile tek seansta şekillendirilmesi ile tedavi edilebiliyor.

  DİŞETİ RENGİ DE DEĞİŞTİRİLEBİLİR

  Özellikle ön bölgede çok koyu kırmızı ya da siyaha bakan renkte dişetleri sık görülen bir durumdur. Dişlerin düzgün olduğunda dahi estetik kaygı yaratan bu sorun, yine lazer kullanılarak tedavi ediliyor. Yumuşak doku lazeri kullanılarak dişetinin rengi, açık pembe renge dönüştürülebiliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir