Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
385.081
-9.60%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Hangi yaşta hangi vitamin alınmalı - Foto Galeri

  Yaşınıza uygun olan vitamini almazsanız, aldıklarınız muhtemelen vücudunuzdan ter ve idrar yoluyla atılır ancak bazı durumlarda zararlı da olabilir.
  • 16.04.2014 - 14:16
  Hangi yaşta hangi vitamin alınmalı - Foto Galeri

  Hangi yaşta hangi vitamin alınmalı - Foto Galeri #1

  Bu yüzden bu konuda özenli davranmalısınız. Latince "yaşam" anlamına gelen ve "vita" kelimesinden türemiş olan vitamin, sağlıklı yaşamın vazgeçilmezidir. Vücudunuzun fonksiyonlarını rahatlıkla yerine getirebilmesi için vitamine ihtiyacınız var. Vitaminler; hayvansal ve bitkisel kaynaklı besinlerde bulunan organik bileşikler olarak tanımlanır. Vücut kendi kendine vitamin üretemiyor ve bu yüzden meyve ve sebze tüketmek gerekiyor.

  Hangi yaşta hangi vitamin alınmalı

  HER YAŞTA VİTAMİNE İHTİYAÇ VAR

  Vücudun her yaşta vitamine ihtiyacı vardır. Yani yaşınız ile vitamin ihtiyacınız arasında önemli bir bağ bulunur. Bu yüzden hangi yaşta hangi vitamini almanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu yaşlar kadınların doğum için genellikle karar verdikleri yaşlar oluyor. Doğurganlığın önem kazandığı bu yaşlarda çocuk sahibi olamama korkusu da meydana çıkıyor. Özellikle kariyerine odaklanan bir yaşam içindeyseniz, beslenme düzeniniz de biraz fast-food üzerine yerleşmiş olabilir. Hazır yemek ve iş yaşamının stresi de eklenince, besinlerin değerleri düşüyor. Uzmanlar bu dönemde yumurtalıkların kalitesinin alınan vitaminlerle artacağını söylüyorlar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir