Kayseri'de hasta yakını doktorlara bıçakla saldırdı

öö

Olay, ERÜ Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Acil Servisi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre C.S. yakını olan E.S.yi Acil Servise tedavi ettirmeye getirdi.

İlk muayenenin ardından, doktorların E.S.nin tomografisini istemesi sonucu, C.S., E.S.yi tomografi ünitesine götürdü.

SIRA BEKLEMEK İSTEMEYİNCE BIÇAK ÇEKTİ

Ardından C.S. tomografi sırasını beklemek istemediği için doktorlara ve sağlık görevlilerine saldırıda bulundu. Ardından sağlık görevlilerinin 'Panik Butonu' alarmı vermesi üzerine tomografi ünitesine güvenlik görevlileri geldi.

O sırada cebindeki bıçağı çıkaran C.S., güvenlik görevlilerine de bıçaklı saldırıda bulundu. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, 7 güvenlik görevlisi bıçaklı saldırıda bulunan C.S.yi etkisiz hale getirdi. Olayın ardından, Acil Servis'e gelen polis ekipleri C.S.yi gözaltına aldı.

Tomografi sırası beklemem dedi dehşet saçtı İZLE

BAŞHEKİMDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan ERÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, “Dün gece saatlerinde Acil Servisimiz travma bölümüne E.S. adında bir hasta geliyor. Doktorlarımız hastaya müdahale ediyorlar. İlk müdahaleden sonra doktorlarımız hastadan tomografi çekilmesini istiyorlar. Tomografi cihazında başka bir acil hastası olduğundan hastanın 5-10 dakika beklemesine kızan hastanın saldırgan yakını C.S., doktorlarla tartışmaya başlıyor. Acil Servis'teki diğer çalışanların bilgisayar üzerinden 'Panik Butonu’nu harekete geçirmesi üzerine anında olay yerine güvenlik görevlilerimiz intikal ediyor. Bu sırada sağlık çalışanlarına yönelik tehditkar tutumunu sürdüren saldırgan hasta yakını, belinde taşıdığı ekmek bıçağını çıkartarak kendisini Acil Servis'in dışına çıkarmaya çalışan görevlilere saldırmaya devam ediyor. Daha sonra saldırgan hasta yakının polis ve güvenlik görevlilerimiz tarafından etkisiz hale getirilerek dışarı çıkartılıyor.

CEZALANDIRILMALARINI İSTİYORUZ

Türkiye’de gün geçtikçe artan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bir parçası olan bu olayı şiddetle kınıyoruz. Bu tür olaylara sebebiyet vererek, sağlık çalışanlarının can güvenliğini tehdit edip, iş motivesini olumsuz etkileyen kişilerin ise şiddetle cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.