Her ailenin sosyal danışmanı olacak
AA

aile

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulansların Delikliçınar Meydanı'nda hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törende konuştu.

"Aile hekimliği nasıl Türkiye'de çığır açan bir proje ise biz de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak çığır açan yeni bir projeyi başlattık" diyen Ramazanoğlu, bu kapsamda her ailenin bir sosyal danışmanı olacağını bildirdi.

Ramazanoğlu, şöyle devam etti:

"Her ailenin bir doktoru var, bir de sosyal danışmanı olacak Aile Sosyal Destek Projemizle. İnşallah çok kısa bir zaman içerisinde kapınızı birisi çalacak, sizin ailenizin danışmanı olduğunu söyleyecek. Sizin hem rehberiniz, hem rehabilitasyon için yardımcınız hem de psikoterapistiniz olacak. Artık sosyal problemlerimizi ailenin içerisinde, aileleri güçlendirerek çözeceğiz. Bu da büyük bir Türkiye projesidir. Şu anda 6-7 ilimizde başlattık. Birkaç haftaya kadar bakanlığımız bünyesinde bin 500 psikolog, klinik psikolog, sosyal psikolog ve toplum hizmetleri uzmanlarını istihdam etmek üzere alıyoruz. Bütün altyapı, kadrolar hazır. 2016 yılı sonuna doğru bin 500 kişiyi daha alacağız. 2017 yılında da 3 bin kişi daha alarak 6 bin kişi ile herkesin, her ailenin bir sosyal danışmanı olması sağlanacak. Başlattığımız bu büyük Türkiye projesinde 2016 yılı sonunda büyük mesafe kat etmiş olacağız."

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)