Euro
9.5143
-0.11%
Dolar
7.999
-0.08%
Altın
464.56
-0.14%
Borsa
1.321
0.51%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C

  Katkısız çikolata hastalıklardan koruyor

  Çikolatanın kalp hastalıklarını engellemede, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede önemli rol oynadığı ortaya çıktı.
  • 23.10.2013 - 14:53
  Katkısız çikolata hastalıklardan koruyor

  Katkısız çikolata hastalıklardan koruyor #1

  Karşı konulmaz lezzetiyle aklımızı başımızdan alan, canımızın sık sık istediği çikolatanın insan sağlığına ve vücuduna hiçbir zararı olmadığı hatta kanseri önlemede, kalp hastalıklarını engellemede, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede önemli rol oynadığı ortaya çıktı.

  Tutkunları için vazgeçilmez yiyeceklerin başında gelen damakta yavaş yavaş eriyen çikolatanın faydaları saymakla bitmiyor. Evvie Chocolate Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Görgülü Ekinci, katkı maddesi kullanılmayan ve tamamen doğal malzemelerle üretilen çikolataların kanseri önleme, kalp hastalıklarını engelleme, bağışıklık sistemini kuvvetlendirme gibi faydalarının olduğunun altını çizdi.

  ÇİKOLATAYLA SAĞLIKLI KALABİLİRSİNİZ

  Çikolata çoğumuzun vazgeçemediği bir lezzet olarak yerini korurken, sağlıklı kalmak isteyenlerin de uzak durmaya çalıştığı bir üründür. Bu yanılgıyı göz önünde tutan Evvie Chocolate, sağlıklı kalmak isteyenler için katkısız ve el yapımı çikolatalar üretiyor. Evvie, üretiminde; Fransız Valrhona kakaosu kullanarak lezzetine hafiflik katıyor ve hammaddesinde organik ürünler kullanarak daha sağlıklı ve kilo aldırmayan çikolatalar üretiyor.

  KOLESTEROLÜ ARTTIRMIYOR

  Çikolata ne kadar siyah olursa içerdiği kakao yağı miktarı da o oranda yüksek olmaktadır. Bu bakımında bitter çikolatalarının kolesterolü arttırmadığını tam aksine düşürdüğünü belirten Şebnem Görgülü Ekinci, "Üretimimizde kullandığımız orijin çikolataları ile özellikle kakao oranı yüksek olan Guanaja ve Manjari kakaoları kullanılarak sağlıklı, doğal çikolatalar sunmaktayız " dedi.

  İÇERİĞİNDE VİTAMİN VE MİNERALLER MEVCUT

  Çikolatanın diğer tatlılara göre sağlık açısından zararsız olduğunu tıbben kanıtlandığının altını çizen Şebnem Görgülü Ekinci, "Çikolata yüksek miktarda protein, kalsiyum ve fosfat içerdiğinden, diş minesini koruduğunu ve bağışıklık, üreme sistemi için yararlı olan demir ve çinkonun bol miktarda mevcut olduğunu" sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir