Petrol
93.01
0.08%
Euro
18.2762
0.00%
Dolar
17.9483
0.00%
Altın
1.017
0.08%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
424.783
-1.77%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Mehmet Öz zayıflama ilaçları konusunda fikrini değiştirdi

  Ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, zayıflama haplarıyla ilgili olarak "Lütfen artık bu ürünleri kullanmayın" dedi.
  • 21.07.2015 - 10:49
  Mehmet Öz zayıflama ilaçları konusunda fikrini değiştirdi

  Mehmet Öz zayıflama ilaçları konusunda fikrini değiştirdi #1

  ABD’de yaşayan ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, bir davet üzerine geldiği İstanbul’da, zayıflama hapları ve bitkisel ürünlerden uzak durulması gerektiğini söyledi.

  "ARAŞTIRMALAR SAHTEYMİŞ"

  Prof. Öz, "Bu ilaçlar uzun vadeli faydalı değil. Yapılan araştırmaların içinde sahtekârlık varmış. Önerim lütfen, artık o ürünleri kullanmayın. Bunları destekleyen kelimeleri birkaç kez programımda kullandım, keşke o kelimeleri geri alabilsem" diyerek çark etti.

  "BİTKİSEL ÜRÜNLERDEN UZAK DURALIM"

  Diyet ve sağlıklı beslenme için tavsiye ettiği ve tartışmalara yol açan “yeşil kahve çekirdeği” ile ilgili Prof. Öz, zayıflama ilaçlarından uzak durulması gerektiğini belirterek, "Zayıflama ürünlerden ve bitkisel ürünlerden uzak duralım, dengeli ve sağlıklı beslenelim" dedi.

  ABD'Lİ KOMİSYON ÖZ'Ü SUÇLU BULMUŞTU

  ABD’deki Federal Ticaret Komisyonu, Öz’ün diyet tedavisi için önerdiği ilaçların işe yaramadığı yönünde karar vererek, üretici firmanın tüketicilere toplamda 9 milyon dolar ödemesine karar vermişti.

  Mehmet Öz zayıflama ilaçları konusunda fikrini değiştirdi #2

  BATMANLI GENÇ KIZ KOMAYA GİRDİ

  Son olarak, geçen günlerde Batman’da bir internet sitesi aracılığıyla zayıflattığı iddiasıyla satılan ilacı alan 16 yaşındaki R. D. isimli genç kızın yoğun bakıma girmesinin ardından, bu konu yeniden gündeme gelmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir