Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
344.663
-1.36%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Mikrobotoks ile göz altı kırışıklıklarına elveda

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Mustafa Karaca, mikrobotoks tekniği ile botoksun alt göz kapağına da rahatlıkla uygulanabiliceğini dile getirdi.
  • 13.08.2014 - 13:35
  Mikrobotoks ile göz altı kırışıklıklarına elveda

  Mikrobotoks ile göz altı kırışıklıklarına elveda #1

  İnce kırışıklıkların yok edilmesi ya da oluşmasının engellenmesi için özellikle son yıllarda oldukça fazla kullanılan botoks uygulaması, göz çevresi, alın ve dudak çevresindeki kırışıklıklar üzerinde etkili olurken, göz altında sarkmalara veya düşüklüklere neden olduğu için çok fazla tercih edilmiyordu. Oysa yeni çıkan mikrobotoks uygulamasıyla bu sorun da ortadan kalkıyor. Türkiye’de bu yöntemi uygulamaya başlayan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Mustafa Karaca, “Alt göz kapağına botoks uygulaması yapmak kimi zaman kötü sonuçlar doğurabiliyor. Alt göz kapağında aşağı çekilmeler görülebiliyor. Oysa yeni uygulanmaya başlayan bir yöntem olan mikrobotoks tekniği ile botoks alt göz kapağına da rahatlıkla uygulanabiliyor, cildin daha parlak ve genç gözükmesi de mümkün oluyor” diyor.

  YÖNTEM MEZOTERAPİ ŞEKLİNDE YAPILIYOR

  Botoks uygulaması belki de son yılların en önemli buluşlarından biri. Tıpta birçok hastalığın tedavisinde kullanılan botoks, aynı zamanda estetikte de çığır açmış durumda. Özellikle ince kırışıklıklar üzerinde oldukça etkili olan botoksun göz çevresine uygulanması da ayrı bir uzmanlık konusu. Fakat botoks göz çevresindeki kırışıklıkları yok etmeye yardımcı olurken maalesef göz altındaki kırışıklıklara uygulanamıyor. Alt göz kapağında deformitelere neden olan botoksun yeni alternatifi mikrobotoks ise bu konuda devrim yaratmayı amaçlıyor. Op. Dr. Mustafa Karaca, “Göz altına yapılan klasik botoks uygulaması ince bir enjektör ucuyla deriyi ve deri altı dokusu geçilerek yapılıyor. Kas bulunuyor ve enjeksiyon kasın içine yapılıyor. Buradaki amaç ise kası bloke etmek. Mikrobotoks yönteminde ise botoks uygulaması mezoterapi şeklinde yapılıyor. Yani düşük dozlarda çok fazla noktaya yapılırken cildin altındaki kasa değil cildin içine veriliyor. Bu uygulamanın amacı kasın cilde uzanan dallarını bloke etmek oluyor. Bu uygulama yapıldığında alt göz kapağının orta kısmına kadar botoks yapmak mümkün. Böylece oradaki kırışıklıkları açmak da mümkün” diyor.

  Mikrobotoks’un avantajları bunlarla da bitmiyor. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan ve yüzünde akne sorunu yaşayanlar için de oldukça etkili bir yöntem. Cildin içine verildiği için cildin içindeki ter ve yağ bezlerini de etkileyerek bloke ediyor. Böylece ciltteki yağlanma azalıyor ve kalın cildin daha ince ve pürüzsüz gözükmesi daha parlak ve genç gözükmesi de sağlanıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir