Euro
15.2392
-0.41%
Dolar
13.4850
-0.16%
Altın
802.1320
0.21%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
509.493
5.57%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Muzzaffer Kuşa'a hapis şoku

  Dr. Muzaffer Kuşhan ''Taksirle ölüme neden olma'' suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.
  • 09.11.2012 - 14:26
  Muzzaffer Kuşa'a hapis şoku

  Muzzaffer Kuşa a hapis şoku #1

   

  2008 yılında Muzaffer Kuşhan'ın zayıflama kliniğinde hayatını kaybeden Dila Kurt'un davası sonuçlandı. Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi, Kuşhan'ı önce ''Taksirle ölüme neden olma'' suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın mahkemedeki hal ve tavırlarını dikkate alan mahkeme cezayı 1 yıl 8 aya indirdi.

  'CENAZESİNE ÇİÇEK GÖNDERDİM'

  Kuşan, duşumada verdiği ifadede , Dila'nın ölümüne kendi çoçuğunu kaybetmiş gibi üzüldüğünü, ailesine başsağlığı dilediğini ve cenazesine çiçek gönderdiğini belirtti. Bir doktor için en üzücü olayın hastasını kaybetmek olduğunu vurgulayan Kuşan, benzer ölümlerden örnekler verdiği savunmasını şöyle sürdürdü:

  'HATA YAPMADIM BERAATİMİ İSTİYORUM'

   ''Gizli kalp rahatsızlığının ne zaman geleceği belli olmaz. Otopside elde edilen makroskopik ve mikroskopik bilgilere göre, myokard dokusunda geçirilmiş myokard enfaktusuna (kalp krizi) ait bulgular saptanmış olan kişinin ölümünün kendinde mevcut kronik kalp damar hastalığının aktif hale geçmesi sonucu meydana gelmiştir. Obez kişilerde hızlı kilo vermenin kronik kalp hastalığını aktif hale geçirebileceğinin tıbben bilindiği cümlesi varsayımdır. Neden geçirdiği diyemiyor. Öyle olsaydı kalpte küçülme, taze kanama bölgeleri ve ölü doku mihrakları olacaktı. Veya akut kalp krizine ait kalbi besleyen damarlarda taze tıkanma bulguları olmalıydı. Ama bunların hiçbiri olmadığına göre teori varsayımdan ibarettir. Dila Kurt'a kronik-damar hastalığı teşhisi otopsi bulguları neticesinde kondu. Otelimize girişi esnasında hiçbir hastalık beyanında bulunmadı. Yapılan muayenede de hiç hastalık belirtisi tespit edilmedi. Bu olayda tıbbi olarak benim hiçbir suçum yoktur. Hata yapmadım. Beraatimi talep ediyorum.''  


  Görüş Bildir